IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019 r

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Nasze adwentowe czuwanie dosięga szczytu. Już tak blisko jest Noc Narodzenia. Jako pielgrzymi wiary spieszymy ku tej właśnie Nocy, kiedy objawi się chwała Pańska. Wzorem adwentowego czuwania jest Matka oczekiwanego Zbawiciela – cicha i milcząca, rozważająca w sercu Boże tajemnice .Prośmy Boga, aby całe nasze życie było prawdziwym czuwaniem, jedna wielka wigilią, aż Pan przyjdzie. Nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 15.30.

2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. jutro i we wtorek o godz. 7.00. Będzie można w Wigilię zabrać z kościoła Światło Betlejemskie. Niech ono zapłonie na naszych stołach podczas Wieczerzy Wigilijnej. Nie zapominajmy też, aby podczas Wieczerzy nie zabrakło fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, a także wspólnej modlitwy za żyjących, obecnych i nieobecnych przy stole oraz za zmarłych. Pamiętajmy też, że wspólne łamanie się opłatkiem jest symbolicznym gestem dzielenia się miłością z wszystkimi ludźmi. Niech też nie zabraknie wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd.
O północy z wtorku na środę zapraszam na uroczystą Pasterkę w int. Parafian.

Okazja do spowiedzi dzisiaj pół godziny przed Mszą św. oraz od 15.00 – 16.00 i od 17.00 – 19.00, jutro, w poniedziałek od 6.30 – 7.00; od 7.30 – 10.00 oraz od 16.00 – 18.00 zaś we wtorek, w Wigilię od 6.30 – 7.00; od 7.30 – 11.00 oraz od 13.00 – 15.30

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące opłaty /prąd, gaz, woda/. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Kolekta podczas Pasterki – na Fundusz Obrony Życia, w środę –
w I święto na potrzeby parafialne, a w II święto tradycyjnie na Wydział Teol. Uniwersytetu Śląskiego.

4. W środę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. jak w niedzielę. Zapraszam również na uroczyste, świąteczne, kolędowe nieszpory, które rozpoczniemy o godz. 15.15.

5. W czwartek święto św. Szczepana. Msze św. o 7.00, 9.00 i 11.00. Poświęcimy wtedy owies.

6. W piątek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. o godz. 8.00, za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w IV kwartale – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii. Podczas tej Mszy św. poświęcimy wino.

7. W piątek o 7.45 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę o 16.30 Różaniec.

8. W sobotę przypada święto świętych Młodzianków. O godz. 9.00 Msza św. za wszystkie Dzieci naszej Parafii oraz za Matki oczekujące potomstwa – po Mszy specjalne indywidualne błogosławieństwo.

9. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – w sobotę o godz. 18.00.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto rodzin chrześcijańskich – módlmy się o ich świętość, zwłaszcza dla rodzin naszej Parafii.

11. Od piątku wznowione będą odwiedziny kolędowe. Przypominam, że kolęda jest w północnej części naszej Parafii, a za rok w południowej część Parafii.

12. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyozdobili świątecznie naszą świątynię, którzy zbudowali stajenkę. Dziękuję ofiarodawcom choinek i ozdób choinkowych. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie przy Parafii i wykonane prace. Dziękuję też wszystkim dzieciom, młodzieży, dorosłym i scholi, którzy uczestniczyli tak licznie w tegorocznych roratach. Dziękuje również za dary stołu przyniesione na probostwo.
Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 2 – 44 /parzyste/.

13. Sołtys Mszany i Rada Sołecka zapraszają w ostatnim dniu roku na „Sylwestra pod chmurką”. Impreza rusza o godz. 21.00 przy altanie w Parku Aktywnej Rekreacji. W programie: muzyka, poczęstunek i wspólne grillowanie. Wstęp jest wolny.

W świąteczno-noworocznym „Gościu Niedzielnym” dzisiaj 132 strony i za 10 zł, m. in.:
• dwa dodatki: scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną oraz specjalny list, w którym papież Franciszek wyjaśnia bogatą symbolikę żłóbka
• reportaż o rodzinnym życiu Franciszka Pieczki
• artykuł wyjaśniający tajemnicę narodzenia Jezusa Chrystusa

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• kostka do samodzielnego złożenia „ABC Miłości”
• jak wyglądała Wigilia i święta u Wyszyńskich
• dlaczego Romy z Betlejem kocha Polaków

Polecam: świąteczny Wiesiadnik. Są do nabycia także opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, radości z Narodzenia Pańskiego, umocnienia wiary, nadziei i miłości oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny na ostatni tydzień Roku Pańskiego 2019!

Loading