III NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.01.2022 r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą, która obchodzona jest jako niedziela Słowa Bożego. Ma ona uwrażliwić nas na Słowo Boże, które Pan Bóg kieruje do każdego z nas osobiście. Ma też nas zachęcić do uważnego wsłuchiwania się w Słowo czytane podczas liturgii, a także do osobistej lektury Biblii.

2. Do wtorku trwać będzie jeszcze Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w tej intencji chcemy się również modlić podczas dzisiejszych nieszporów niedzielnych o godz. 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na ubezpieczenie naszych budynków kościelnych i cmentarza,. Za wszelkie ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii – na bieżące rachunki /prąd, gaz, woda, ścieki/

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam naszą młodzież.

Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej zbiórka ministrantów i kandydatów.

6. Eucharystyczny Ruch Młodych ma spotkanie w piątek o 15.30.

7. Msza św. w intencji Dzieci Maryi będzie odprawiona w sobotę o godz. 14.00.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 73 – 103 /nieparzyste/ oraz ul. Spacerowej.

Dziękuję również za ofiarowane maseczki i płyn dezynfekujący, a także dary stołu.

9. Przypominam, że jest możliwość kolędy dla chętnych /przy zachowaniu reżimu sanitarnego/. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Zachęcam zwłaszcza, aby poświęcić nowe domy.

10. W naszym kościele może przebywać 120 osób plus zaszczepieni. Przypominam, że obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

11. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

12. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od godz. 16.00 – 18.00. Dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

13. Urząd Gminy w Mszanie prowadzi nabór wniosków na dotacje do wymiany kotłów w roku 2022 na realizację inwestycji tj. wymianę kotła węglowego na kocioł gazowy, kotła węglowego na kocioł węglowy z automatycznym załadunkiem paliwa 5 klasy, kotła gazowego na kocioł gazowy oraz kotła węglowego na kocioł na pellet. W pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski na wymianę kotła na pellet lub gazowy, pod warunkiem uzyskania pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W drugiej kolejności rozpatrywane będą wnioski na wymianę na kocioł węglowy po wygospodarowaniu środków finansowych w budżecie Gminy. Na chwilę obecną w budżecie Gminy brak jest środków na ten rodzaj inwestycji. Zainteresowane osoby, chcące skorzystać z dotacji na wymianę kotła w tym roku, proszone są o złożenie wniosku do 04.02.2022 r. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 32 475 97 59 w referacie Gospodarki Komunalnej i Funduszy Zewnętrznych oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Mszana.

14. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie informuje mieszkańców o możliwości ubiegania się o dodatek osłonowy, który ma wyrównać rosnące ceny energii, gazu i żywności. Warunkiem otrzymania dodatku jest spełnienie kryterium dochodowego. Wnioski można składać w Ośrodku do 31.10.2022 r. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie.

15. Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej zaprasza do uczestnictwa w Szkole Katechetów Parafialnych. Szkoła trwa 4 semestry, każdy to 10 spotkań w semestrze, to zajęcia dla wszystkich, którzy szukają pogłębienia i usystematyzowania swojej wiary oraz wprowadzenia w podstawowe zagadnienia teologiczne. Zajęcia odbywać będą się w parafii św. Stanisława bp i m. w Żorach, początek 25.02.2022 r.

Więcej informacji na stronie: http://skp.centrum.katowice.pl/ i na Facebooku: Katowickie Studium Wiary – Szkoła Katechetów Parafialnych | Facebook

• o modlitwie Psalmami oraz praktyczne wskazówki, jak to robić

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• dwustronna zawieszka na klamkę

Wszystkim życzę dobrej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego i zdrowia na nowy tydzień!