III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE – 13.12.2020 r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu, zwaną Niedzielą Radości /Gaudete/. Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się Święta Narodzenia Pańskiego.

Adwentowe nieszpory dzisiaj o godz. 15.30.

2. Roraty są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, ale ze względu na sytuację epidemiczną i ograniczenie liczby uczestników Mszy św. uczestniczymy w nich poprzez transmisję online z naszego kościoła. Natomiast w poszczególne dni do udziału w roratach w kościele zaproszone są dzieci:
– poniedziałek 14.12. – klasa VI c
– wtorek 15.12. – klasa VII a
– środa 16.12. – klasa VII b
– czwartek 17.12. – klasa VIII a
– piątek 18.12. – klasa VIII b

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – na opłacenie bieżących rachunków /prąd woda, gaz/. Bóg zapłać za złożone ofiary i przelewy na konto parafialne! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VII i VIII
Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Módlmy się za rodziny i za przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.

6. Najbliższy piątek to III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Bożego Miłosierdzia. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

7. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych – w zakrystii.

8. Okazja do spowiedzi przedświątecznej: pół godziny przed każdą Mszą św.

  • piątek od 7.30 – 8.00 i od 15.00 – 17.00
  • sobota od 15.00 – 17.00 i od 18.00 – 19.30
  • niedziela pół godziny przed Mszą św. oraz od 15.00 – 16.00

Ze względu na trudną sytuację pomyślmy o wcześniejszym skorzystaniu ze spowiedzi. Dobre przygotowanie do Bożego Narodzenia polega m. in. na oczyszczeniu swego serca w sakramencie pokuty.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Moszczeńskiej, Górniczej, ks. Wallacha i Stawowej.

10. W tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Za Parafian z poszczególnych ulic będą odprawione Msze św. o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski. Jest jednak możliwość kolędy dla chętnych /przy zachowaniu reżimu sanitarnego/. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Zachęcam zwłaszcza, aby poświęcić nowe domy.

11. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – dzisiaj o godz. 17.00

12. W obecnej trudnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

13. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że we wtorek 15.12. upływa termin IV raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

14. Dzisiaj jest możliwość oddania krwi w ambulansie krwiodawstwa przy OSP w Mszanie w godz. 8.00 – 12.30. Zachęcamy zdrowe osoby w wieku 18 – 65 lat, które w ostatnim czasie nie miały kontaktu z osobą zarażoną wirusem lub poddaną kwarantannie

15. Spotkanie formacyjne dla lekarzy, pielęgniarek/pielęgniarzy, opiekunów i ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych oraz personelu pomocniczego odbędzie się online w środę 16 grudnia br. W programie Msza św. w intencji Służby Zdrowia transmitowana z parafii św. Jadwigi w Chorzowie przez kanał Youtube o godz. 18, zaś o 19.15 wykład ks. dr hab. Piotra Kieniewicza MIC pt. Etos lekarza i etyka lekarska – zderzenie wizji i powołania. Wykład będzie udostępniony na platformie meed.google (wejście przez link: https://meet.google.com/ist-fwyj-rcp).

16. Premierowy koncert kolędowy Betlejem w Polsce 2020/2021 pt. „Pomoc z nieba” odbędzie się online w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia tj. 25 grudnia br. o godz. 19. Koncert będzie dostępny na stronie https://fabrykakoncertow.com.pl/. Zachęcamy również do pobrania darmowej płyty: Kolędowanie na Tysiące Głosów Live ze strony: https://ambasadormilosierdzia.pl/?utm_source=mediapartners&utm_medium=katowice-kuria

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• trzecia część cyklu adwentowego „Objawiło się Życie”

• czy zakazy i limity wprowadzone we Francji przyczyniły się do odnowy życia religijnego;

• sekrety autoportretu Matki Bożej z Guadalupe, wobec których nauka jest bezradna

 

Polecam: grudniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Do nabycia są także opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

 

Życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na kolejny tydzień czasu Adwentu!

Loading