II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28.04.2019 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, która kończy Oktawę Wielkanocną, zgodzie z życzeniem Pana Jezusa wypowiedzianym św. Faustynie, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Pragniemy wpatrywać się w nieograniczoną miłość Boga do stworzenia, prośmy też o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Rozpoczynamy też dzisiaj kolejny 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni miłosierdzia dostąpią”.
Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem koronki – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas archidiecezji. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze nowe ołtarze boczne.

3. We wtorek obchodzić będziemy przeniesioną z 23.04. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męcz. głównego patrona Polski. Jest to zarazem ostatni dzień miesiąca, dlatego o godz. 17.00 Msza św. za Solenizantów kwietnia. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

4. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj – szczególnie poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w poniedziałki po porannej Mszy św., od wtorku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 16.30, a w niedzielę o 15.30. Serdecznie zapraszam do licznego w nich udziału.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne.
Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 6.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach rano i wieczór. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

7. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i święto Konstytucji 3 maja. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, a nabożeństwo majowe o godz. 15.30. Msza św. za Czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa, MB Nieust. Pomocy oraz Emerytów i Rencistów o godz. 7.00, a za Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne o godz. 16.00. Kolekta będzie na potrzeby naszej Parafii. Nie obowiązuje post piątkowy.

8. We wtorek uprzątniemy dekorację Bożego Grobu. Chętnych do pomocy zapraszam na g. 8.30.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić zewnętrzną Uroczystość Odpustową ku czci św. Jerzego. Suma Odpustowa w intencji Parafian z procesją o godz. 11.00, Nieszpory Odpustowe połączone z majowym o godz. 15.30. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Krzysztof Szudok, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Orzeszu – Zawadzie. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości na te uroczystości, zapraszam poczty sztandarowe, panów do baldachimu.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 46 – 86 /parzyste/.

12. GOKiR Mszana zaprasza na Koncert Wielkanocny, który odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w kościele w Połomi. Wystąpi Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana pod dyrekcją Aleksandra Knury w towarzystwie Zespołu Wokalnego „6 na 6”. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

13. Sołtys Sołectwa Mszana będzie pobierać podatek w Urzędzie Gminy w sali ślubów na parterze od 6 -15 maja w godzinach od 8.00 do zakończenia pracy Urzędu. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• reportaż o historii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku
• o historii paryskiej katedry Notre Dame oraz o jej znaczeniu nie tylko dla Kościoła we Francji
• czym jest misja kanoniczna i kto jej potrzebuje

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały i Miłosierny Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości.

Loading