I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021 r.

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, która jest zarazem Niedzielą Trzeźwości. Módlmy się o trzeźwość w naszym narodzie i rodzinach. Zachęcam też do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej z przodu kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – na opłacenie bieżących rachunków /prąd, woda, gaz/. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. Adam Zdebel, który posługuje w parafii św. Barbary i św. Józefa w Jastrzębiu, na oś. Przyjaźń.

Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.

Specjalna Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00. Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VII.

Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

5. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do Wczesnej i I Komunii św.

6. Msza św. za Solenizantów lutego zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 120 – 166 /parzyste/.

Bóg zapłać również wszystkim, którzy podczas trwającego Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa znaleźli chociaż chwilę czasu, który poświęcili dla Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Dziękuję też za dary stołu przyniesione na probostwo.

8. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin – dzisiaj o godz. 17.00. Zachęcam nowe chętne małżeństwa i rodziny do włączenia się do naszego Kręgu.

9. Rozpoczęły się prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku. Zakończenie prac planowane jest na połowę maja. Bardzo proszę zachować ostrożność przebywając w rejonie prac.

10. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

11. Nauki przedślubne odbędą się w naszej Parafii w kolejne środy marca – 3; 10 i 17 – o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• Początek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”. W tym roku gościowym „rekolekcjonistą” jest doskonale znany oazowiczom ks. Franciszek Blachnicki. Zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu z „Gościem” – w następnych numerach kolejne nauki rekolekcyjne.

• rozmowa z pallotynem ks. Krzysztofem Kralką o tym, czy chrześcijanie skończą w rezerwacie

• krata klauzury nie separuje od świata – reportaż z klasztoru sióstr norbertanek z Ibramowic.

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• lekarstwo w szufladzie nikomu nie pomoże, czyli rozmowy o spowiedzi na początek Wielkiego Postu

• zanim wstąpiła do zakonu, pracowała jako pomoc domowa i opiekunka dzieci, czyli o mało znanym elemencie biografii św. Faustyny Kowalskiej

• o najgłębszym basenie świata, który znajduje się w Polsce i jest świetnym miejscem do nauki nurkowania

Polecam: lutowy Wiesiadnik.

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!

Loading