I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu, która jest zarazem Niedzielą Trzeźwości. Módlmy się o trzeźwość w naszym narodzie i rodzinach. Zachęcam też do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej z przodu kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze nowe ołtarze boczne. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii, na dalszą renowację naszych witraży, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie diakon Łukasz Budniok, który posługuje w parafii w Połomi.
Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.
Specjalna Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00. Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas IV i V. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

5. Msza św. za zmarłych w lutym oraz zmarłych zalecanych – w czwartek o godz. 17.00.

6. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci, a szczególnie przygotowujące się do Wczesnej i I Komunii św., którym poświęcone zostaną Skarbce. Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam całą młodzież naszej Parafii. Przed Mszą okazja do spowiedzi.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 51 – 71 /nieparzyste/ oraz ul. Kwiatowej.
Bóg zapłać również wszystkim, którzy podczas trwającego Czerdziestogodzinnego Nabożeństwa znaleźli chociaż chwilę czasu, który poświęcili dla Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Dziękuję też za dary stołu przyniesione na probostwo.

8. We wtorek 26 marca o godz. 17.00 bp Marek Szkudło udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

9. Sołtys sołectwa Mszana będzie pobierać podatek w Urzędzie Gminy Mszana – w Sali Ślubów, na parterze do piątku 15 marca w godzinach od 8.00 do zakończenia pracy Urzędu. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.
Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w piątek 15.03. upływa termin I raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi /wg nowych stawek/ i opłaty za podatek od nieruchomości.

10. Urząd Gminy informuje, że rusza nabór deklaracji na dofinansowanie do wymiany kotła z certyfikatem ekologicznym w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Nabór ten jest przeznaczony dla osób zamierzających wymienić piec w 2019 roku. Dofinansowanie będzie udzielone w wysokości 5 tyś zł jak w ubiegłym roku. Deklaracje mogą składać wszyscy zainteresowani mieszkańcy, niezależnie od tego czy złożyli w latach poprzednich ankietę. Spośród złożonych deklaracji w drodze losowania ustalona zostanie kolejność przyznawanych dotacji. Deklaracje można pobierać w Punkcie Obsługi Klienta w tut. Urzędzie oraz ze strony internetowej Gminy Mszana.
Deklaracje można składać w Punkcie Obsługi Klienta od 11 – 15 marca w godzinach pracy Urzędu.
Bliższe informacje znajdziemy na stronie internetowej Urzędu i w naszej gablotce.

11. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza Członkinie na coroczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które będzie w środę 13.03. o godz. 16.00 w sali Domu Kultury.

12. GOKiR Mszana zaprasza na dopołudniowe spotkania z kulturą organizowane w ramach Klubu Seniora. Dwugodzinne zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 10.00 w Ośrodku Kultury w Mszanie. Zapraszamy szczególnie osoby samotne, członków organizacji społecznych, a także wszystkich, którzy do tej pory nie korzystali z tej formy spędzania wolnego czasu. Udział jest bezpłatny.

13. Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że od poniedziałku 11.03. wystąpią tymczasowe problemy w komunikacji autobusowej. Będzie obowiązywał rozkład jazdy komunikacji zastępczej dostępny na stronie internetowej MZK oraz aplikacji mobilnej MyBus.

14. We wtorek 26.03. w godz. 9.00 – 18.00 będzie zbiórka elektrośmieci. Można je będzie składać przy garażu na probostwie. Akcja prowadzona jest przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, a dochód przeznaczony będzie na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz na „Wyprawkę dla dzieci” w Nigerii.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
– pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem „Droga krzyża. Wchodzę” – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu.
– o sensie umartwienia i pokuty.
– o tym, dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci.

Polecam: marcowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień !!!

Loading