Poniedziałek, 18 Marzec 2019

OBJAWIENIE PAŃSKIE – TRZECH KRÓLI – 06.01.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Wspomina ona misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. O godz. 15.00 uczniowie naszej szkoły wystawią w naszym kościele jasełka, do obejrzenia których gorąco zapraszam.
2. Dzisiaj także obchodzimy DiesEpiscopi – modlimy się za naszego ks. Abpa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej.
3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na misje. Za wszelkie ofiaryskładam z serca płynące Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze nowe ołtarze boczne.
4. Msze św. w tym tygodniu ze względu na odwiedziny kolędowe odprawiane będą: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, a czwartek i piątek o godz. 8.00. 
Kancelaria czynna będzie po Mszach św. od poniedziałku do piątku.
Kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym dla siebie terminie będzie w sobotę 26 stycznia od godz. 13.00. Zgłoszenia w zakrystii lub na probostwie.
Zaś w środę 30 stycznia o godz. 17.00 zapraszam mieszkańców i rodziny północnej części naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.
5. Msza św. za zmarłych w grudniu: Krystiana Winkler i Tadeusza Machnik oraz za zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 8.00.
6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 7.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 16.30
7. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w Kościele. Zwyczajowo kolędy i świąteczny wystrój zachowuje się do 2 lutego.
W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 na probostwie.
8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniunaszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  Wodzisławskiej 7 – 23 /nieparzyste/ i 6 – 36, 54 – 82 /parzyste/.
9. Zapraszam na Jastrzębski Orszak Trzech Króli. Początek dzisiaj o godz. 12.15 w Jastrzębiu-Zdroju obok Hali Widowiskowo-Sportowej przy Alei Jana Pawła II, a zakończenie przy Miejskim Ośrodku Kultury. Wszyscy uczestnicy otrzymają korony i śpiewniki.
10. Dekanalny Koncert Kolęd odbędzie się w przyszłą niedzielę /13.01./ w kościele Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny w Połomi o godz. 14.00. Serdecznie zapraszam do udziału!
11. Adoracja Członków Żywego Różańca przy żłóbku w Bazylice OO Franciszkanów w Katowicach Panewnikach będzie w przyszłą sobotę 12 stycznia. Wcześniej planowane jest nawiedzenie Żywej stajenki w Piekarach Śl. – Piekarskiego Betlejem. Wyjazd z parkingu za remizą o godz. 8.00 Zapisy chętnych przyjmowane są w zakrystii, a koszt to 20 zł od osoby.
12. Młodzi naszej archidiecezji będą mogli przeżywać Światowe Dni Młodzieży z ojcem świętym Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku". Zaplanowano ją z 26/27 stycznia 2019 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. W czasie spotkania młodzież będzie uczestniczyła w Eucharystii, uwielbieniu i koncertach zespołów: niemaGotu, ON1, ks. Jakub Bartczak. Szczegółowe informacje oraz zakup biletów na stronie: www.mlodzidlamlodych.pl/oraz na plakacie w gablotce.
13. Urząd Gminy Mszana informuje, że od 1 stycznia br. wzrosła opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wynosi ona 18 zł od osoby/miesiąc, jeśli segregujemy odpady, natomiast, jeśli mieszkaniec deklaruje, że nie segreguje odpadów, stawka wynosi 36 zł od osoby/miesiąc. Zawiadomienia z nowymi stawkami będą wysyłane na przełomie miesiąca stycznia i lutego br. 
W związku ze zmianą stawki NIE TRZEBA składać nowych deklaracji. 
W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
- obrazek z modlitwą żony za męża
- o królach, którzy odwiedzili nowo narodzonego Jezusa
- o pięknie życia w małżeństwie sakramentalnym
 
Polecam: Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i nowe Misyjne Drogi.
 
Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!