Środa, 23 Styczeń 2019

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.11.2018 r.

1. Dziś XXXI Niedziela zwykła. Stajemy przed Bogiem nieprzebranym w dobroci, godnym najwyższej czci i miłości, i wielbimy Go naszą pieśnią. Jezus Chrystus obecny w swoim słowie i w znakach chleba i wina upamiętniających Jego Śmierć staje między nami. Razem z nami oddaje chwałę Temu, od którego wyszedł, do którego powrócił przez tajemnicę Zmartwychwstania i do którego nas wszystkich prowadzi.


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację katowickiej Katedry. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Za tydzień kolekta na nasze nowe ołtarze boczne, a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.


3.Trwamy w czasie kiedy w szczególny sposób pamiętamy o naszych zmarłych. Przypominam, że do czwartku, czyli do 8 listopada jest możliwość zyskania odpustu za zmarłych przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu.


4. Różaniec za zmarłych zalecanych: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek o godz. 7.30, a od wtorku do czwartku o godz. 17.30. Msze św. za tych zmarłych zalecanych z Dnia Zadusznego będą odprawione: we wtorek o 7.00, w środę o 17.00 i w czwartek o 8.00.


5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30.


6. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.


7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne. Po Mszy św.  zbiórka ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.


8. Spotkanie Dzieci Maryi – w sobotę o godz. 10.00.


9. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii.


10. W przyszłą niedzielę 11 listopada obchodzić będziemy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości – pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.


11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00 na probostwie.


12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 1 – 55 /nieparzyste/.


13. Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w przyszłą niedzielę /11.11./ o godz. 12.00 w Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie nastąpi odsłonięcie pomnika „100 lat Niepodległości”, a w ramach ogólnopolskiej akcji ”Niepodległa do hymnu” zostanie wspólnie odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego. Zaprasza Wójt Gminy Mszana.


14. Sołtys Sołectwa Mszana informuje, że IV rata podatku gruntowego będzie pobierana od poniedziałku 5 do czwartku 15 listopada w Urzędzie Gminy w Sali Ślubów w godzinach otwarcia Urzędu. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.


W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o Synodzie, który był czasem autentycznego słuchania Ducha Św. – młodzi odsłonili piękne oblicze Kościoła.
• o tym, czym jest dobra śmierć oraz czy trzeba śmiertelnie bać się śmierci?
• o mniej znanym obliczu witaminy D oraz jej ważnym wpływie na zdrowie.

Polecam: listopadowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny /w którym m. in. dodatek Skauci Niepodległości”, czyli jak młodzi harcerze walczyli za Polskę/  i Misyjne Drogi.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!