Sobota, 16 Luty 2019

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.10.2018 r.

alt1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła. Jezus Chrystus, będąc Synem Boga, nas także wprowadza w synostwo Boże i dlatego nie waha się nas nazwać swoimi braćmi.

1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła. Jezus Chrystus, będąc Synem Boga, nas także wprowadza w synostwo Boże i dlatego nie waha się nas nazwać swoimi braćmi. „Tak bowiem ten, który uświęca, jak i ci, którzy mają być uświęceni – z jednego są wszyscy.” Eucharystia jest ofiarną Ucztą przy jednym stole, gdzie On sam jest Gospodarzem.


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dalszą renowację naszych witraży. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na nasze nowe ołtarze boczne, a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia /Dzień Papieski/.


3. Trwa październik, a więc i nabożeństwa różańcowe. W tym tygodniu odprawiać je będziemy:
dziś, w niedzielę o godz. 15.15, w poniedziałek i środę o godz. 7.30, we wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.30. Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca  w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.


4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas IV i V. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45


5. Msza św. za zmarłych we wrześniu: Annę Wachtarczyk, Andrzeja Klimkiewicz oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w środę o godz. 7.00.


6. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.


7. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługa sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zapisywać w zakrystii.


8. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca, czyli Dzień Fatimski. Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 17.00, a po niej ostatni w tym roku różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.


9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski, pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek o godz. 18.30 na probostwie.


10. W przyszłą niedzielę przypada również Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom szkoły życzę wielu darów Ducha Św. w przekazywaniu wiedzy młodemu pokoleniu. Różaniec w tym dniu o godz. 15.15 odmówimy w int. nauczycieli. Zapraszam dzieci, młodzież i nauczycieli.


11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Konopnickiej.


12. W poniedziałek i wtorek w godz. 8.00 – 12.00, a od środy w godzinach kancelaryjnych  /pół godziny po Mszy św./ będzie można rezerwować intencje mszalne na przyszły 2019 rok – za żywych i zmarłych.


13. Wyjazd na Jasna Górę do Częstochowy będzie w środę 10 października o godz. 12.30 z parkingu przy OSP, a powrót około północy /wyjazd z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim/. Różaniec będzie odmawiany po porannej Mszy św.!


14. Na naszym cmentarzu trwają prace związane z poprawą infrastruktury wokół Grobu Powstańców Śląskich. Bardzo proszę zachować ostrożność podczas prac.


15. Rysuje się możliwość rozpoczęcia funkcjonowania w naszej Wspólnocie Parafialnej Oazy Rodzin, czyli Domowego Kościoła, który działa w ramach Ruchu Światło-Życie. Pierwsze spotkanie, informacyjne dla chętnych małżeństw odbędzie w przyszłą niedzielę 14.10. o godz. 17.00 na probostwie.


16. Związek Emerytów i Rencistów  w Mszanie zaprasza Członków i Sympatyków Koła na Dzień Seniora w czwartek 18.10. o godz. 17.00 do sali GOKiR w Mszanie. Prosi się o potwierdzenie przybycia u członków zarządu.                

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• bezpłatny dodatek – płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”. Jest to prawdziwa historia o człowieku, który nie potrafił uwierzyć, że Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka.
• o wprowadzeniu matczynych emerytur.
• o tym, jak bardzo Różaniec jest również męską modlitwą, przekonują znani polscy aktorzy i dziennikarz.
Polecam: październikowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi” oraz wydany przez Gościa Niedzielnego – kalendarz z Aniołami na 2019 rok, w cenie 8 zł.  


Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!