Piątek, 16 Listopad 2018

Msza św. dziękczynna w intencji nowej siostry Urszulanki

Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior9 września o godz. 11.00 odprawiona została w naszym kościele Msza św. dziękczynna w intencji naszej Parafianki S. Marii Lucyny Gąsior.

"Posłuszeństwo jest w człowieku wielkim światłem, które sprawia, że każdy czyn staje się dobry i godny przyjęcia." - Św. Aniela Merici

S. Lucyna Gąsior złożyła Bogu śluby wieczyste 1 lipca 2018 roku w kaplicy krakowskiej. Zaś w niedzielę, 9 września, w naszym kościele w obecności rodziny i sióstr Urszulanek wspólnie dziękowaliśmy Bogu za łaskę jej powołania i modliliśmy się o wytrwanie w nim.

Urszulanki Unii Rzymskiej są międzynarodowym instytutem zakonnym, któremu początek dała św. Aniela Merici, zakładając w 1535 r. w Brescii Towarzystwo św. Urszuli. Założycielka zostawiła swoim duchowym córkom pisma, które wyrażają jej pragnienie, aby trwały w dziękczynieniu za dar wybrania "na oblubienice Syna Bożego" oraz wzajemnie zjednoczone "miały serca rozpalone miłością" do Boga i każdego człowieka.

Na ziemie polskie urszulanki przybyły w 1857 r. Misją Zakonu jest ewangelizacja przez wychowywanie i nauczanie przede wszystkim dzieci i młodzieży. Obecnie w Polsce Siostry prowadzą przedszkola, szkoły a także zajęcia na wyższych uczelniach, zajmują się katechizacją dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzą internaty szkolne, akademiki dla studentek i świetlicę środowiskową. Podejmują również działalność misyjną w różnych krajach Ameryki Środkowej, Afryki i Europy Wschodniej.

Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior  Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior

Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior

Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior