Środa, 20 Marzec 2019

Informacja

Download NFSP!
 Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są pliki cookies   (tzw. ciasteczka). Są one przechowywane w przeglądarce internetowej Czytelnika i są pomocne m.in. w zalogowaniu sią na pocztę, czy też służą do tworzenia statystyk oglądalności strony. Nie zawierają one żadnych danych osobowych ani w Żaden sposób nie zmieniają konfiguracji urządzeń, na których zostaną zainstalowane. Nowe regulacje prawne obowiązujące od 23 marca 2013 r. zobowiązują nas do poinformowania Czytelników o tym w wyraźniejszy niż dotąd sposób. Dalsze korzystanie ze strony parafiamszana.pl bez zmiany ustawień przeglądarki będzie dla nas oznaczało, że Czytelnik zgadza się na wykorzystywanie przez nas cookies.  Czytelnik może spowodować, że jego przeglądarka internetowa nie będzie przechowywała  cookies – wystarczy zmienić jej ustawienia ? Szczegóły...

Msza św. dziękczynna w intencji nowej siostry Urszulanki

Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior9 września o godz. 11.00 odprawiona została w naszym kościele Msza św. dziękczynna w intencji naszej Parafianki S. Marii Lucyny Gąsior.

"Posłuszeństwo jest w człowieku wielkim światłem, które sprawia, że każdy czyn staje się dobry i godny przyjęcia." - Św. Aniela Merici

S. Lucyna Gąsior złożyła Bogu śluby wieczyste 1 lipca 2018 roku w kaplicy krakowskiej. Zaś w niedzielę, 9 września, w naszym kościele w obecności rodziny i sióstr Urszulanek wspólnie dziękowaliśmy Bogu za łaskę jej powołania i modliliśmy się o wytrwanie w nim.

Urszulanki Unii Rzymskiej są międzynarodowym instytutem zakonnym, któremu początek dała św. Aniela Merici, zakładając w 1535 r. w Brescii Towarzystwo św. Urszuli. Założycielka zostawiła swoim duchowym córkom pisma, które wyrażają jej pragnienie, aby trwały w dziękczynieniu za dar wybrania "na oblubienice Syna Bożego" oraz wzajemnie zjednoczone "miały serca rozpalone miłością" do Boga i każdego człowieka.

Na ziemie polskie urszulanki przybyły w 1857 r. Misją Zakonu jest ewangelizacja przez wychowywanie i nauczanie przede wszystkim dzieci i młodzieży. Obecnie w Polsce Siostry prowadzą przedszkola, szkoły a także zajęcia na wyższych uczelniach, zajmują się katechizacją dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzą internaty szkolne, akademiki dla studentek i świetlicę środowiskową. Podejmują również działalność misyjną w różnych krajach Ameryki Środkowej, Afryki i Europy Wschodniej.

 

Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior  Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior

Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior

Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior

Msza św. w int. s. Lucyny Gąsior