Sobota, 15 Grudzień 2018

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.09.2018 r.

alt1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. Bóg nie ma względu na osoby – dlatego gromadzi nas przy wspólnym stole eucharystycznym.

1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. Bóg nie ma względu na osoby – dlatego gromadzi nas przy wspólnym stole eucharystycznym. Wszyscy bowiem jesteśmy braćmi i siostrami, dziećmi jednego Ojca; za każdego z nas umarł Jezus na Krzyżu. Otwórzmy nasze serca, oto sam Bóg przychodzi, aby nas zbawić!

2. Dzisiaj w naszej Parafii dziękujemy Panu Bogu za zebrane tegoroczne plony. Msza św. dożynkowa o godz. 9.00, a  niedzielne nieszpory o godz. 15.30. Bóg zapłać za przyniesione dary.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze nowe ołtarze boczne. Za wszelkie złożone ofiary – anonimowe i imienne – składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nowobudujący się kościół MB Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas IV i V. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W środę obchodzić będziemy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki naszej katowickiej archidiecezji. W tym dniu w katowickiej katedrze o godz. 12.00 święcenia biskupie przyjmie nowy biskup pomocniczy – ks. Grzegorz Olszowski.

6. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 17.00, a następnie różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej.

7. Katecheza dorosłych – w czwartek po nabożeństwie fatimskim, o godz. 18.45.

8. Święto Podwyższenia Krzyża św. obchodzić będziemy w piątek. Przynieśmy w tym dniu na Mszę św. krzyże wiszące na ścianach naszych domów. Zadbajmy też o krzyże przydrożne.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – modlić się będziemy podczas niej za ks. Tadeusza z ok. jego urodzin. Po Mszy szkolnej  zbiórka ministrantów i chętnych chłopców, kandydatów.

10. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

11. Msza św. za zmarłych w sierpniu: Adelajdę Matloch, Rozalię Pawlas oraz zmarłych zalecanych – w środę o godz. 7.00

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 136 – 172 /parzyste/

13. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

14. Przypominam, że Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy św.

15. Sołtys sołectwa Mszana informuje, iż podatek gruntowy III rata za 2018 r. będzie pobierany do poniedziałku /17.09./ w Urzędzie Gminy w godzinach urzędowania. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.

16. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w poniedziałek 17.09 upływa termin III raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i opłaty za podatek od nieruchomości.

17. GOKiR Mszana zaprasza na Koncert Fortepianowy w Parku. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę 16 09. O godz. 17.00 w Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie. Utwory Chopina, Beethovena i muzykę filmową wykona Karol Lucjan. Wstęp wolny
W tym samym czasie, w innej części parku GOKiR zaprasza dzieci na Święto Pieczonego Ziemniaka. W programie zabawy, konkursy z nagrodami, ziemniaki z ogniska.

18. Związek Emerytów i Rencistów organizuje w czwartek 20.09.wyjazd do zabytkowej kopalni „Guido” w Zabrzu i do Palmiarni w Gliwicach. Zapisy u przedstawicieli zarządu Związku.

19. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. /rocznik 2012/ odbędzie się w poniedziałek 17.09 o godz. 16.30 w szkole w sali nr 7.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• O jubileuszu „Gościa Niedzielnego”, który obchodzi 95 lat istnienia
• pierwsza odsłona nowego działu „Cztery strony kobiety”. Specjalnie dla czytelniczek „Gościa” o: zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci, a także sprawdzone porady i przepisy kulinarne.
Polecam: wrześniowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!