Poniedziałek, 15 Październik 2018

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.08.2018 r.

1. Dziś XX Niedziela Zwykła. Czas, w którym gromadzimy się razem na sprawowanie Eucharystii, jest czasem żniw. Ludzie pracujący na roli w trudzie zbierają plony, które dzięki Bożej łaskawości wydała żyzna ziemia. Włączmy wdzięczność tych ludzi w wielkie dziękczynienie Jezusa Chrystusa, jakim jest Najświętsza Eucharystia.

2. Dzisiaj pielgrzymują do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej kobiety i dziewczęta. Łączymy się w modlitwie z wszystkimi pielgrzymami, a zwłaszcza z pątniczkami z naszej Parafii.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące opłaty /prąd, woda, gaz/ Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta będzie również na potrzeby parafialne, na dalszą renowację witraży.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30.

5. Obchody liturgiczne tygodnia:
- w poniedziałek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
- we wtorek wspomnienie św. Piusa X, papieża
- w środę wspomnienie NMP, Królowej
- w piątek święto św. Bartłomieja, Apostoła
- w przyszłą niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 2 – 44 /parzyste/.

7. Mszańska piesza pielgrzymka do Turzy Śl. będzie w środę 29 sierpnia. Wyruszymy o 17.45 sprzed naszego kościoła. Powrót około godz. 22.45 – 23.00 – będzie podstawiony w Turzy Śl. bezpłatny autokar.

8. Parafia nasza organizuje Pielgrzymkę na Górę św. Anny na obchody odpustu ku czci świętych Aniołów Stróżów. Wyjazd w sobotę 1 września. Zapisy chętnych w zakrystii.

9. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

Polecam: „Gościa Niedzielnego’, wakacyjny „Wiesiadnik” i „Misyjne Drogi”.

Parafianom i Gościom życzę dobrego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!