Wtorek, 14 Sierpień 2018

Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej - procesja z palmami

Niedziela Palmowa 2018Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień.

Liturgia Kościoła wspomina tego dnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, o którym mówią wszyscy czterej Ewangeliści.
Mszę św. o godz. 9.00 rozpoczęliśmy od poświęcenia palm przed kościołem i uroczystej procesji. Procesja ma charakter triumfalny. Chrystus wkracza do świętego miasta jako Król i Pan.

Podczas każdej Mszy św., zgodnie z wielowiekową tradycją, czytany był opis Męki Pańskiej.

Niedziela Palmowa 2018  Niedziela Palmowa 2018 Niedziela Palmowa 2018

Niedziela Palmowa 2018 Niedziela Palmowa 2018 Niedziela Palmowa 2018