Sobota, 16 Luty 2019

Informacja

Download NFSP!
 Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są pliki cookies   (tzw. ciasteczka). Są one przechowywane w przeglądarce internetowej Czytelnika i są pomocne m.in. w zalogowaniu sią na pocztę, czy też służą do tworzenia statystyk oglądalności strony. Nie zawierają one żadnych danych osobowych ani w Żaden sposób nie zmieniają konfiguracji urządzeń, na których zostaną zainstalowane. Nowe regulacje prawne obowiązujące od 23 marca 2013 r. zobowiązują nas do poinformowania Czytelników o tym w wyraźniejszy niż dotąd sposób. Dalsze korzystanie ze strony parafiamszana.pl bez zmiany ustawień przeglądarki będzie dla nas oznaczało, że Czytelnik zgadza się na wykorzystywanie przez nas cookies.  Czytelnik może spowodować, że jego przeglądarka internetowa nie będzie przechowywała  cookies – wystarczy zmienić jej ustawienia ? Szczegóły...

Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej - procesja z palmami

Niedziela Palmowa 2018Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień.

Liturgia Kościoła wspomina tego dnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, o którym mówią wszyscy czterej Ewangeliści.
Mszę św. o godz. 9.00 rozpoczęliśmy od poświęcenia palm przed kościołem i uroczystej procesji. Procesja ma charakter triumfalny. Chrystus wkracza do świętego miasta jako Król i Pan.


Podczas każdej Mszy św., zgodnie z wielowiekową tradycją, czytany był opis Męki Pańskiej.

 

Niedziela Palmowa 2018  Niedziela Palmowa 2018 Niedziela Palmowa 2018

Niedziela Palmowa 2018 Niedziela Palmowa 2018 Niedziela Palmowa 2018

Niedziela Palmowa 2018 Niedziela Palmowa 2018 Niedziela Palmowa 2018