Sobota, 15 Grudzień 2018

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 11.03.2018

alt1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości /Laetare/.

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości /Laetare/. Kościół święty cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to  "niedziela róż", ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Św. poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze nowe ołtarze: soborowy i boczne. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary zarówno anonimowe, jak i imienne! Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.


3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15
Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.
Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o godz. 17.00.  Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.


4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas IV i V. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30


5. We wtorek przypada 5 rocznica wyboru papieża Franciszka za Stolicę Piotrową - pamiętajmy o Nim w modlitwie.


6. Msza św. za zmarłych w lutym oraz za zmarłych zalecanych będzie w środę o godz. 7.00.


7. Katecheza dorosłych w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.


8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po Mszy św. porannej w tym dniu nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki. W Piątek również Msza szkola o godz. 17.00, podczas której poświęcone będą Skarbce dzieciom przygotowującym się do I Kominii św. - zapraszam wszystkie dzieci.
Msza młodzieżowa o godz. 18.30 - zapraszam całą naszą młodzież. Wcześniej okazja do spowiedzi.


9. Schola parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o g. 10.00.


10. Od sobotniej Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Franciszek Musioł, emerytowany proboszcz rybnickiej Bazyliki św. Antoniego. Plan rekolekcji w gablotce, Wiesiadniku i na stronie www parafii. Zachęcam do aktywnego udziału.


11.  Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 57 - 121 /nieparzyste/.


12. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługa sakramentalną będą w tym miesiącu dopiero przed świętami – w Wielką Środę tj. 28.03. Zapisy chętnych w zakrystii.


13. W najbliższy piątek będzie możliwość odprawienia tzw. Ekstrematnej Drogi Krzyżowej. Początek o godz. 21.00 Mszą św. w kościele NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju. Trasa liczy 41 km i prowadzi przez Bzie, Pielgrzymowice, Ruptawę, Moszczenicę, Skrzyszów, Mszanę i Jastrzębie - do punktu wyjścia.
Bliższe informacje na plakatach i na stronie www.edk.org.pl


14. Referat Finansów UG w Mszanie przypomina, że w czwartek, 15 marca upływa termin I raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i za podatek od nieruchomości.


15. GOKiR Mszana zaprasza w sobotę, 24 marca na Festiwal Palmy Wielkanocnej do mszańskiego parku. Początek o godz. 15.00. W programie: stawianie rekordowej palmy, malowanie gigantycznych jaj, zabawy rodzinne i krótka inscenizacja wjazdu Chrystusa do Jerozolimy oraz konkurs z nagrodami na najładniejszą palmę wykonaną przez mieszkańców. GOKiR zaprasza też w sobotę, 7 kwietnia do Połomi na Wiosenną Galę Śląskich Szlagierów. Bilety w cenie 25 zł w ośrodkach kultury.


16. OPS w Mszanie zaprasza do udziału w wymianie ubrań "Ubierzmy się u Arimaniego", w dniach 19 - 23 marca w godz. 8.00 - 17.00 w Ośrodku Kultury w Połomi. Akcja polega na wymianie ubrań, torebek, biżuterii nowej i używanej. Odzież powinna być czysta i nadawać się do noszenia.


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
- o ograniczeniu handlu w niedziele. Dzięki tej ustawie robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji
- o pysze, wyproszonych dzieciach i potrzebie ciągłego nawracania się - opowiada rektor bazyliki św. Michała Archanioła we Włoszech
- reportaż z najmniejszego miasta w Polsce, które liczy zaledwie 503 mieszkańców oraz wiele zabytków.

Polecam: nowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi, również Paschaliki Caritasu w cenie 6 zł.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!!!