Poniedziałek, 15 Październik 2018

Oddałeś zepsuty telewizor - pomagasz w zakupie inkubatora

altDziękuję wszystkim parafionom, którzy odpowiedzieli na apel i włączyli się w zbiórkę elektrośmieci, zorganizowaną przed probostwem 21 lutego.

Akcja prowadzona jest przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, a dochód przeznaczony będzie na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

To jedno z najbiedniejszych państw tej części świata, dotykane lokalnymi konfliktami zbrojnymi, w których najbardziej cierpi ludność cywilna. Dochód z zepsutych telewizorów, pralek i innego nieużywanego już przez nas sprzętu zostanie przeznaczony na zakup aparatury ratującej życie wcześniaków w Centrum Medycznym w Anyama prowadzonym przez Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia.