Sobota, 15 Grudzień 2018

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018 r.

alt1. Dzisiejsza I Niedziela Wielkiego Postu, która jest zarazem Niedzielą Trzeźwości.

Módlmy się o trzeźwość w naszym narodzie i rodzinach. Zachęcam też, zwłaszcza w rozpoczętym Wielkim Poście, do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej na stoliku pod obrazem MB Częstochowskiej.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na bieżące funkcjonowanie. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii.


3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15 W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. Tomasz Maciąg – wikariusz z parafii MB Różańcowej w Moszczenicy.
Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.
Specjalna Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00.  Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.


4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VI, VII i II gimn. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30


5. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.


6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy o. Andrzeja Binka, kapucyna, pochodzącego z Rybnika, który pracuje na Litwie. Wygłosi on do nas słowo Boże, a po Mszy św. przed kościołem poprosi nas o wsparcie materialne dla działalności jego zakonu na Litwie.


7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Akacjowej 1 – 15 /nieparzyste/ oraz 2 – 36 /parzyste/.


8. W najbliższą środę, 21.02. w godz. 8.00 – 13.00 będzie zbiórka elektrośmieci. Można je będzie składać przy garażu na probostwie. Akcja prowadzona jest przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, a dochód przeznaczony będzie na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.


9. W przyszłą sobotę 24.02. o godz. 10.00 odbędą się święcenia diakonatu w kościele w Połomi. Zapraszam naszych ministrantów, młodzież i wszystkich Parafian do udziału w tym wielkim wydarzeniu.


10. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej zaprasza dzisiaj o godz. 12.00 do remizy OSP na zebranie sprawozdawcze.


11. W najbliższy piątek 23.02. papież Franciszek zachęca do modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.


12. Kino Pegaz, działające w Wodzisławskim Centrum Kultury, zaprasza na film o św. Maksymilianie Kolbe pt.: „Dwie korony”. Projekcja będzie w najbliższy piątek 23.02. i sobotę 24.02. o godz. 17.00 oraz w przyszłą niedzielę 25.02. o godz. 18.00


W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
- Wielki Post z ojcem Pio. Pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi
- o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej
- o Pokorze, którego nigdy dość, czyli o zmarłym niedawno wybitnym polskim aktorze

W „MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
- obrazek ze św. ojcem Pio oraz jego radami – jak dobrze się spowiadać
- o ojcu Pio opowiada jego były ministrant
- jak zrobić własną grę planszową

Polecam: lutowy Wiesiadnik i Misyjne Drogi.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień !!!