Sobota, 15 Grudzień 2018

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 31.12.2017 r.

Módlmy się dzisiaj za wszystkie rodziny naszej Parafii, aby nie zabrakło w nich miłości, zgody oraz wzajemnego zrozumienia i szacunku.


2. Dzisiaj również ostatni dzień Roku Pańskiego 2017. O godz. 16.00 Msza św. za Parafian, a także za Solenizantów grudnia – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii. Po tej Mszy – nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne oraz uroczyste odśpiewanie Te Deum laudamus – za co można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Kolekta jutro w Nowy Rok – na Seminarium Duchowne w Katowicach, w sobotę w Trzech Króli na misje, a w przyszłą niedzielę na Parafię – opłacenie bieżących rachunków.


4. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i rozpoczęcie Nowego 2018 Roku Pańskiego, Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę, bo jest to święto nakazane. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie hymnu do Ducha Św.


5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45.


6. Msze św. we wtorek i środę o godz. 7.00 ze względu na odwiedziny kolędowe.


7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.  Msze św. w tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek i do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek.


8. W sobotę przypada Urocz. Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Wspomina ona misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Jest to święto nakazane, Msze św. w tym dniu jak w niedzielę. O godz. 14.45 uczniowie naszej szkoły wystawią w naszym kościele jasełka, do obejrzenia których gorąco zapraszam.


9. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w Kościele. Zwyczajowo kolędy i świąteczny wystrój zachowuje się do 2 lutego.


10. Trwają odwiedziny kolędowe. W czasie kolędy Msze św. w tygodniu odprawiane będą tylko rano.


11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  Mickiewicza 94 – 134 /parzyste/.


12. Sołtys i Rada Sołecka z Mszany zapraszają na Sylwestra pod chmurką, który odbędzie się w altanie przy Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie. Sylwester rozpocznie się o godz. 21.00.


13. GOKiR Mszana oraz Parafia w Połomi zapraszają na Koncert Świąteczno-Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Rozrywkowej Gminy Mszana i zespołu HARMONIC. Zabrzmią kolędy oraz przeboje polskie i zagraniczne. Koncert będzie w niedzielę 7.01. o godz. 17.00 w kościele w Połomi. Wstęp wolny.


14. W związku z zamiarem uruchomienia dotacji dla mieszkańców na wymianę starych kotłów na kotły gazowe, na pelet lub węgiel 5 klasy, Gmina Mszana zaprasza do złożenia ankiety w dniach 3-5 stycznia 2018 r. w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy w Mszanie. Szczegółowe informacje wraz z ankietą zamieszczone są na stronie internetowej Gminy oraz w miesięczniku „Nasze Wieści Gminne”.


15. Kolejny IV Jastrzębski Orszak Trzech Króli odbędzie się w sobotę 6.01. w Jastrzębiu-Zdroju. Początek o godz. 12.15 obok Hali Widowiskowo-Sportowej przy Alei Jana Pawła II. Szczegóły na ulotkach.

Polecam: świąteczny Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny, nowe Misyjne Drogi i Śląski Kalendarz Katolicki na 2018 rok – poświęcony kandydatowi na ołtarze ks. Janowi Masze /20 zł/.

Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, nieustannej opieki Świętej Rodziny, błogosławieństwa Bożej Dzieciny na ostatni dzień Roku Pańskiego 2017 oraz wszelkiej pomyślności na cały Nowy 2018 Rok!