Niedziela, 23 Wrzesień 2018

IV Niedziela Adwentu, Wigilia Bożego Narodzenia – 24.12.2017 r.

alt1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu i zarazem Wigilię Bożego Narodzenia. Nie będzie dzisiaj Mszy św. popołudniowej.

Zachęcam do zabrania z kościoła Światła Betlejemskiego, niech ono zapłonie na naszych stołach podczas Wieczerzy Wigilijnej. Nie zapominajmy też, aby podczas Wieczerzy nie zabrakło fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, a także wspólnej modlitwy za żyjących, obecnych i nieobecnych przy stole, i za zmarłych. Pamiętajmy też, że wspólne łamanie się opłatkiem jest symbolicznym gestem dzielenia się miłością z wszystkimi ludźmi. Niech też nie zabraknie wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd. O północy dzisiaj zapraszam na uroczystą Pasterkę w int. Parafian.
Okazja do spowiedzi dzisiaj pół godziny przed Mszą św. oraz od 13.00 – 15.30

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Kolekta podczas Pasterki – na Fundusz Obrony Życia, jutro – w I święto na potrzeby parafialne, a w II święto tradycyjnie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego
3. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. jak w niedzielę.
Zapraszam również na uroczyste, świąteczne, kolędowe nieszpory, które rozpoczniemy o godz. 15.15.

4. We wtorek święto św. Szczepana. Msze św.  o 7.00, 9.00 i 11.00. Poświęcimy wtedy owies.
5. W środę przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. o godz. 7.00, podczas której poświęcimy wino, a po niej Nowenna do MB Nieust. Pomocy

6. W czwartek przypada święto świętych Młodzianków. O godz. 9.00 Msza św. za wszystkie Dzieci naszej Parafii oraz za Matki oczekujące potomstwa – po Mszy specjalne indywidualne błogosławieństwo.
7. W piątek o godz. 8.00 Msza św. za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w IV kwartale – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

8. W piątek o 7.45 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę o 16.30 Różaniec
9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to zarazem ostatni dzień Roku Pańskiego 2017. O godz. 16.00 Msza św. za Parafian, a także za Solenizantów grudnia – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii. Po Mszy – nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne oraz uroczyste odśpiewanie Te Deum laudamus – za co można w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

10. Od środy wznowione będą odwiedziny kolędowe. W czasie kolędy Msze św. w tygodniu odprawiane będą tylko rano

11. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyozdobili świątecznie naszą świątynię, którzy zbudowali stajenkę. Dziękuję ofiarodawcom choinek i ozdób choinkowych. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie przy Parafii i wykonane prace. Dziękuję też wszystkim dzieciom, młodzieży, dorosłym i scholi, którzy uczestniczyli tak licznie w tegorocznych roratach. Dziękuje również za dary stołu.
Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  Mickiewicza 46 – 86 /parzyste/.

12. Kolejna, IV edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w piątek 29.12. br. o godz. 19.00 w katowickim Spodku. Bilety do nabycia na probostwie w cenie: 40 zł.
13. Stowarzyszenie „Chór Miejski” i Goście zapraszają w czwartek 28.12. o godz. 17.00 do Kina Centrum w Jastrzębiu-Zdroju na Koncert Kolęd i Pastorałek.

14. Sołtys i Rada Sołecka z Mszany zapraszają na Sylwestra pod chmurką, który odbędzie się w altanie przy Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie. Sylwester rozpocznie się o godz. 21.00.

W świąteczno-noworocznym „Gościu Niedzielnym” dzisiaj 132 strony i za 8 zł,  m. in.:
• obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole
• jak rozumieć trudny początek Ewangelii św. Jana o Logosie; „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo”
• reportaż z niespokojnej w ostatnim czasie Jerozolimy
Polecam: świąteczny Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny  i Misyjne Drogi.
W przedsionku kościoła są do nabycia: Śląski Kalendarz Katolicki na 2018 rok – poświęcony kandydatowi na ołtarze ks. Janowi Masze /20 zł/ oraz opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, radości z Narodzenia Pańskiego, umocnienia wiary, nadziei i miłości oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny na ostatni tydzień Roku Pańskiego 2017!