Sobota, 15 Grudzień 2018

III NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2017 r.

Adwentowe nieszpory dzisiaj o godz. 15.30. Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów prac wykonanych na naszym cmentarzu. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na bieżące funkcjonowanie Parafii.

3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

4. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Módlmy się za rodziny i za przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.

5. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w środę 20.12 od godz. 8.30. Zapisy chętnych – w zakrystii.

6. W czwartek rozpoczniemy budowę stajenki, a także świąteczne dekorowanie naszej świątyni. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w te prace zapraszam na godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę – IV Adwentu przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że niedziela jest świętem nakazanym, w którym należy uczestniczyć we Mszy św.  Będą one odprawione w tym dniu o 7.00, 9.00 i 11.00. Jest też możliwość uczestniczenia w niedzielnej Mszy w sobotę o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę będzie można zabrać z kościoła Światło Betlejemskie, aby mogło ono zapłonąć na naszych stołach podczas Wieczerzy Wigilijnej. Nie zapominajmy też, aby podczas tej Wieczerzy nie zabrakło fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, a także wspólnej modlitwy za żyjących, obecnych i nieobecnych przy stole i za zmarłych. Pamiętajmy też, że wspólne łamanie się opłatkiem jest symbolicznym gestem dzielenia się miłością z wszystkimi ludźmi. Niech też nie zabraknie wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd. Zapraszam też o północy na Pasterkę.

8. Okazja do spowiedzi przedświątecznej:
poniedziałek i środa: od 6.30 – 7.00 i od 16.00 – 16.45
wtorek i czwartek: od 6.30 – 8.00 i od 16.00 – 16.45
piątek: od 7.00 – 9.00 od 15.00 – 17.00
sobota: od 7.00 – 10.00; od 14.00 – 17.00; od 18.00 – 20.00
niedziela: pół godziny przed Mszą św. oraz od 13.00 – 15.30

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  Mickiewicza 2 – 44 /parzyste/. Dziękuje również za dary stołu przyniesione na probostwo.

10. Trwają w naszej Parafii odwiedziny kolędowe.

11. Związek Emerytów i Rencistów zaprasza na spotkanie opłatkowe we wtorek 19.12. o godz. 17.00 do sali GOKiR Mszana.

12. Kolejna, IV edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w piątek 29.12. br. o godz. 19.00 w katowickim Spodku. Bilety do nabycia na probostwie w cenie: 40 zł.  Bliższe informacje w gablotce.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o fenomenie polskich rorat. Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie Msze św. roratnie cieszą się tak wielką popularnością
• o siedmiu antyfonach na siedem ostatnich dni Adwentu
• Dziki Łoś polował na bizony i czcił duchy, potem został katolikiem, a dziś ma zostać błogosławionym
W świątecznym „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o pisaniu listów do św. Józefa
• jak nauczyć się latać, czyli z wizytą w klubie sportowym, gdzie szkolą się najmłodsi skoczkowie
• witraż do wyklejenia i powieszenia w oknie
Polecam: Wiesiadnik i Misyjne Drogi.

W przedsionku kościoła są do nabycia: świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 5 zł, Śląski Kalendarz Katolicki na 2018 rok – poświęcony kandydatowi na ołtarze ks. Janowi Masze /20 zł/ oraz opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na ostatni tydzień Adwentu!