Sobota, 15 Grudzień 2018

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2017r.

Ma on przypomnieć o roli muzyki i śpiewów w liturgii Kościoła. Zapraszam dzisiaj do wspólnego wychwalania Pana Boga podczas śpiewu nieszporów niedzielnych o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na pokrycie kosztów związanych z pracami na naszym cmentarzu.

3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas II gimnazjum. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45, Różaniec – sobota godz. 16.30

4. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci, szczególnie przygotowujące się do Wczesnej i I Komunii św. Po Mszy św. zbiórka ministrantów, zapraszam też chętnych chłopców do służby przy ołtarzu.

5. Schola Parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

6. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku kościelnym, obchodzić będziemy  Uroczystość Chrystusa Króla.
W katowickiej Katedrze Chrystusa Króla o godz. 12.00 Msza św. odpustowa. Do udziału w niej zachęcam Członków naszej Rady Parafialnej.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  Mickiewicza 105 – 113 /nieparzyste/ i ul. ks. Tuskera.

8. Dzisiejsza niedziela została ustanowiona przez papieża Franciszka I Światowym Dniem Ubogich. Przeżywamy go pod hasłem: Nie miłujmy słowem, ale czynem. W związku z tym Caritas Polska i Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizują w najbliższy piątek 24.11. o godz. 20.00 – Koncert Charytatywny w katowickim Spodku. Bilety - cegiełki w cenie 35 zł są do nabycia w siedzibie Spodka lub przez Internet: abilet.pl, ebilet.pl. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc ubogim chrześcijanom w Syrii.

9. Od piątku rozpoczynają się w naszej Parafii odwiedziny kolędowe.

10. GOKiR zaprasza na przedstawienie pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” w wykonaniu Grupy Teatralnej KREDENS – w niedzielę 26.11. o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury w Mszanie. Wstęp wolny.
We wtorek 28.11. o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury w Połomi odbędzie się Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy
GOKiR zaprasza też do szkoły tańca, trwają zapisy na Hip-Hop i Zumbę. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej

11. W Kinie Pegaz, działającym w Wodzisławskim Centrum Kultury, będzie można zobaczyć kolejny film z cyklu filmów religijnych. Tym razem wyświetlany będzie film pt. „Bóg w Krakowie”, a projekcja odbędzie się w niedzielę 26.11. o godz. 17.00 i 19.00.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• kalendarz ścienny na 2018 rok ze św. Józefem
• w 2016 r. odebrało sobie życie aż 5400 Polaków. To więcej, niż zginęło w wypadkach samochodowych. Czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie? Co o samobójstwie mówi Kościół?
• Polacy są miłosiernym narodem – przekonuje dyrektor Caritas Polska

Polecam: listopadowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.

Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!