XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2022 r.

1. Przeżywamy dziś XXII Niedzielę Zwykłą, ostatnią podczas wakacji.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii /na opał na zimę dla naszych budynków kościelnych/. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.

3. Kończą się wakacje, dlatego od przyszłej niedzieli Msze św. niedzielne będą odprawiane o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. O godz. 15.30 – nieszpory niedzielne.

4. Jutro, w poniedziałek, udamy się z naszą mszańską pieszą pielgrzymką do Turzy Śl. Wyruszymy o 17.45 sprzed naszego kościoła. Powrót około godz. 22.45 – 23.00 – będzie podstawiony w Turzy /przy straży/ bezpłatny autokar. Zachęcam do licznego udziału, zwłaszcza młodzież naszej Parafii.

5. Msza św. za Solenizantów sierpnia odprawiona będzie w środę o godz. 7.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

6. Powakacyjna Pielgrzymka Ministrantów do katowickiej Katedry będzie w środę – wyjazd o 8.45.

7. Zapraszam na nabożeństwa:

• Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  • Godzina Święta – I czwartek od 20.00 do 21.00, okazja do spowiedzi
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 7.30

8. Od czwartku rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny 2022/2023. Msza św. w int. uczniów, nauczycieli pracowników naszej szkoły – w czwartek o godz. 9.00.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowienia życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

10. Wszystkie dzieci zapraszam w każdy piątek na Mszę św. szkolną na godz. 17.00, a w najbliższy piątek poświęcimy podczas Mszy szkolnej przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę.

Po Mszy szkolnej zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

11. W sobotę przypada dzień modlitw o uświęcenia duchowieństwa. W tym dniu kapłani naszej archidiecezji pielgrzymują do katowickiej Katedry. Pamiętajmy o kapłanach w naszych indywidualnych modlitwach.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Chabrowej.

13. Bóg zapłać O. Joachimowi za zastępstwo wakacyjne pośród nas.

14. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

15. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

16. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy telefonicznie.

17. Sołtys Mszany informuje, że we wrześniu będzie pobierać III ratę podatku od nieruchomości i rolnego. Dyżurować będzie w Urzędzie Gminy Mszana (na sali ślubów) od poniedziałku 5 do 15 września, w godzinach pracy urzędu.

Mieszkańcy są proszeni o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą płatniczą.

18. W piątek 2 września o godz. 19.00 zapraszamy na koncert do kościoła Niepokalanego Serca NMP w Kokoszycach. W ramach festiwalu Fide et Amore bardzo piękny repertuar maryjny zaprezentuje muzyczna rodzina z Czech: trzech trębaczy, puzonistka i organista.

• jak patrzeć na cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, żeby zobaczyć to, co na min jest najważniejsze
  • o tym, dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Jezusa, Maryi czy świętych

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• zakładka-spinacz np. do książki
  • o siostrze Jadwidze, która przez lata służyła w amerykańskiej armii, aż pewnego dnia została albertynką
  • o ministranckich wspomnieniach znanego dziennikarza Krzysztofa Ziemca

Życzę wiele światła Ducha Św. uczniom i nauczycielom w nowym roku szkolnym, a wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!