Niedziela, 15 Lipiec 2018

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.06.2018 r.

alt1. Dziś XI Niedziela Zwykła w ciągu roku. Duch Św. zaszczepił w naszych sercach w momencie chrztu św. Królestwo Boże.

1. Dziś XI Niedziela Zwykła w ciągu roku. Duch Św. zaszczepił w naszych sercach w momencie chrztu św. Królestwo Boże. Zadaniem, które od tamtej chwili stawia przed nami Chrystus, jest nasze rzetelne zatroskanie o stały rozwój tego Królestwa na ziemi. Czy jesteśmy świadomi tego naszego powołania do budowania Królestwa Bożego w naszych sercach i w naszym życiu?
Niedzielne nieszpory – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na potrzeby Parafii – na opłacenie rachunków za prąd, wodę i gaz.

3. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam wszystkie dzieci i młodzież przed wakacjami oraz tych, którzy w najbliższym czasie będą wyjeżdżać w dalekie podróże.
Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

4. Msza św. w int. tegorocznych Absolwentów naszego Gimnazjum – w środę o godz. 15.00. Zapraszam absolwentów, nauczycieli, rodziców i wszystkich Parafian.

5. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

6. W piątek o godz. 8.00 Msza św. w int. Uczniów, Nauczycieli i Pracowników naszej Szkoły z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wesołej.
Dziękuję również przedstawicielom naszej Parafii, którzy w ubiegłą niedzielę uczestniczyli w pielgrzymce Dzieci Pierwszokomunijnych do Katedry.

9. Pragnę zwrócić uwagę, że w czasie wakacyjnym, począwszy do 1 lipca, Msze św. w niedzielę odprawiane będą o godz. 7.00; 10.00 i 16.00. Nie będzie też niedzielnych nieszporów.

10. Rodziców, którzy wysyłają swoje dzieci na kolonie i obozy letnie zachęca się, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

11. GOKiR Maszna i Ośrodek Wsparcia CARITAS w Połomi zapraszają dzisiaj na Piknik Rodzinny przy Ośrodku Kultury w Mszanie. Początek o godz. 15.30. W programie koncert zespołu BRACIA.PL i wręczenie pucharów najlepszym zawodnikom Śląskiego Maratonu Rowerowego. Na scenie także grupa MISTER-TWISTER i zespół CLAUDIA I KASIA CHWOŁKA.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ m. in.:
• O miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Bazylika NMP na Świętej Górze koło Gostynia to obowiązkowy punkt programu na wakacyjnej mapie.
• o kryzysie słowa drukowanego, czyli o poważnym spadku wydawanych drukiem czasopism
• ważny przykład, w jaki sposób głosiciele Jezusa mogą nas zabrać w fascynującą podróż po świecie wiary za pomocą narzędzi medialnych

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ m. in.:
• mundialowi hit – kolorowy terminarz mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica
• Polska jest NAJ – propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji
• jak przejechać rowerem 600 km, ale po pustyni?

Polecam: czerwcowy „Wiesiadnik” i „Misyjne Drogi”.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!