Wtorek, 11 Grudzień 2018

I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2017r.

 

Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu, a wszystkich którzy go pragną podjąć proszę o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Zapraszam dzisiaj na adwentowe nieszpory o godz. 15.30, a także  na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na nasz nowy ołtarz soborowy i ambonkę, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie


3. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, Msza św. o godz. 9.00 w int. Górników, Emerytów, Rencistów górniczych i ich rodzin oraz za zmarłych Górników. – nie będzie Mszy o godz. 7.00!
Wszystkim, którym patronuje św. Barbara życzę, aby wypraszała Ona wiele potrzebnych łask, zwłaszcza zdrowia duszy i ciała, a Górnikom – bezpiecznej pracy.


4. We wtorek 5.12. przypada w naszej Parafii całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 7.00, a o godz. 16.30 nabożeństwo na zakończenie Adoracji, po czym roraty. Plan adoracji znajdziemy w gablotce, w Wiesiadniku i na parafialnej stronie internetowej.
W miarę możliwości proszę o włączenie się w adoracyjne czuwanie modlitewne wg nast. porządku:
8.00 – ul. Mickiewicza
9.00 — ul. ks. Tuskera, ks. Styry, Sportowa, Dębowa, Zielona
10.00 — ul. Wodzisławska, Sosnowa, Brzozowa
11.00 —  ul. Moszczeńska, Wiśniowa, Wesoła, ks. Wallacha
12.00 —  ul. Kopernika, Konopnickiej, Ładna
13.00 —  ul. Skrzyszowska, Chabrowa, Stawowa, Górnicza, Akacjowa
14.00 —  ul. 1 Maja
15.00 —  Czciciele Miłosierdzia Bożego, Franciszkański Zakon Świeckich
16.00 –  ul. Nowa, Polna, Turska, Spacerowa, Kwiatowa
16.30 — Nabożeństwo kończące całodzienną Adorację.


5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.  Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas IV i V. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30.


6. W piątek 8.12. przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św.


 7. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.


8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych wyjątkowo w sobotę o godz. 18.00 na probostwie.


9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  Mickiewicza 155 – 185 /nieparzyste/.


10. Trwają już w naszej Parafii odwiedziny kolędowe.


11. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą przed świętami – w środę 20 grudnia.


12. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie zaprasza osoby samotne i osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunem na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w środę 20.12. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Mszanie. Konieczne jest telefoniczne lub osobiste potwierdzenie udziału do wtorku 12.12. do godz. 15.00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie.


W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety? – pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie
• o znakomitym sportowcu, który odmówił startu w finale biegu na sto metrów, bo uważał, że niedziela powinna być dniem poświęconym Bogu
• dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii?
Polecam: nowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.


W przedsionku kościoła są do nabycia: lampiony roratnie w cenie 20 zł, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 5 i 12 zł, oraz opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.
Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!