WNIEBOWSTAPIENIE PAŃSKIE – 12.05.2024 r.

1. Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Kościół kieruje swoje oczy ku niebu, dokąd wstępuje Jezus. Jego Wniebowstąpienie dokonało się już w tajemnicy Zmartwychwstania. Zewnętrzne, widzialne odejście w obłok, który Go zakrył – to manifestacja chwały uwielbionego Chrystusa, oglądanej oczami Jego uczniów i świadków jego życia. Świętując dziś Wniebowstąpienie, otwórzmy się na działanie łaski Jezusa; niech słowo i wspólnota Eucharystii obudzą w nas pragnienie nieba, niech będą przedsionkiem uczty w domu Ojca.

2. Nasza Wspólnota Parafialna razem z 46 Dziećmi przeżywa dzisiaj radość z Wczesnej i Pierwszej Komunii św.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień również kolekta na potrzeby parafialne.

4. Jutro, w poniedziałek, o godz. 11.00 będzie Msza św. w int. Pań Katechetek Małgorzaty i Ewy jako podziękowanie od Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych.

5. Również jutro przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Czcicieli MB Fatimskiej, a po niej różaniec fatimski, majowe i procesja z figurą Matki Bożej.

6. Trwa miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy: dzisiaj o godz. 15.30, we wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.30, a w sobotę o 16.30. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

7. W środę Dzieci Komunijne jadą na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Inwałdu, dlatego w środę po Mszy św. porannej będzie nowenna do MB Nieust. Pomocy razem z majowym.

8. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VII i VIII.

9. Katecheza dorosłych – we wtorek o godz. 18.00 na probostwie.

10. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dlatego po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

11. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii lub telefonicznie.

12. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, a ministranci i kandydaci w piątek po Mszy szkolnej i majowym.

13. W sobotę przypada 104 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Po Mszy wieczornej będzie specjalny koncert z tej okazji w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły.

14. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

15. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 106 – 134 /parzyste/ i ul. Brzozowej.

16. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

17. Archidiecezjalna pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych, odbędzie się jutro – w poniedziałek 13 maja w bazylice piekarskiej. Początek o godz. 9.00

18. Pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej będzie tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja tj. 26.05. Chętnych, którzy pragną na nią pojechać autokarem, proszę o zapisanie się w zakrystii.

19. W najbliższą środę 15 maja mija termin płatności II raty podatku od nieruchomości i rolnego. Sołtys Mszany będzie dyżurować do środy w sali ślubów na parterze Urzędu Gminy, w godzinach 8.00 – 15.00. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą.

20. Zarząd KGW Mszana organizuje imprezę z okazji Dnia Matki w środę 22.05. o godz. 16.00 w sali GOKiR Mszana. Prosi się o potwierdzenie przybycia. Chętne Panie zaproszone są do zapisywania się do Koła Gospodyń Wiejskich.

21. Małżeństwa przeżywające jubileusze zaproszone są do katowickiej katedry w przyszłą niedzielę 19.05. na Mszę św. o godz. 14.00, podczas której przewidziane jest odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

• artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie

Polecam: majowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień oraz wytrwałości w dążeniu ku niebu !!! A maturzystom światła Ducha Św. przy następnych egzaminach

Loading