II NIEDZIELA WIELKANOCNA, MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2021 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, która kończy Oktawę Wielkanocną, zgodzie z życzeniem Pana Jezusa wypowiedzianym św. Faustynie, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Pragniemy wpatrywać się w nieograniczoną miłość Boga do stworzenia, prośmy też o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Rozpoczynamy też dzisiaj kolejny 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia!”

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem koronki – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas archidiecezji. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień kolekta na nasze parafialne inwestycje.

3. Jest możliwość dzisiaj, w niedzielę – w święto Bożego Miłosierdzia, przyjąć Komunię św. poza Mszą św. o godz. 8.30; 10.30 i 12.30.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam tych, którzy nie spowiadali się przed świętami. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki.

6. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, zaś Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30. Zapraszam zwłaszcza uczniów klas VIII. Przed Mszą będzie okazja do spowiedzi.

7. Odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługa sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenia chętnych w zakrystii bądź telefonicznie.

8. We wtorek uprzątniemy dekorację Bożego Grobu. Chętnych do pomocy zapraszam na godz. 8.30.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. za Dzieci, które przeżywają I rocznicę Pierwszej i Wczesnej Komunii św. Na tej Mszy św. w kościele będą obecne tylko same dzieci – z racji ograniczenia ilości osób!

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 25 – 63 /nieparzyste/.

Dziękuję wszystkim za zrozumienie powagi sytuacji epidemicznej, za przestrzeganie limitu osób obecnych w kościele, za poświęcony czas na adorację w Ciemnicy i przy Bożym Grobie. Dziękuję również tym, którzy skorzystali podczas świąt z możliwości przyjęcia Komunii św. poza Mszą św.

11. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem. Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie TYLKO 20 osób, czyli rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

12. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień, można więc – do czego zachęcam – przyjść o dowolnej porze na modlitwę. W przedsionku pojawiła się bezdotykowa kropielnica z wodą święconą. Można też zabrać wyłożone tam maseczki przekazane parafiom przez Wojewodę.

13. Trwają prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku. Bardzo proszę zachować ostrożność przebywając w rejonie prac. Proszę również nie korzystać z chodnika pod skarpą, ale dla bezpieczeństwa przechodzić przez cmentarz

14. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• dodatek: obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa oraz aktem osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa

• rozmowa z Peterem Seewaldem, autorem biografii Benedykta XVI, która właśnie ukazała się w Polsce

Polecam: kwietniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, aby Zmartwychwstały i Miłosierny Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości. Dużo zdrowia oraz skutecznego opierania się epidemii!!!
Niech Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading