ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św., jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej. Zesłanie Ducha Św. zapoczątkowało działalność Kościoła, który i my tworzymy. Dziękujemy Trzeciej Osobie Bożej – Duchowi Św., za Jego natchnienia i dary jakimi obdarza swój Kościół i każdego z nas, przede wszystkim w sakramentach chrztu św. i bierzmowania, a także podczas każdej Mszy św.

Można dzisiaj zyskać odpust zupełny za odmówienie publiczne hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie pozostałych warunków odpustu.

Kończymy dzisiaj w Kościele okres wielkanocny, a od jutra rozpoczniemy okres zwykły.

2. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy udali się na Pielgrzymkę mężów i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej do Piekar Śl. Transmisja z tych uroczystości będzie w TV Polonia, TV Katowice, Radiu eM i PR Katowice. Początek o godz. 10.00

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ.

4. Kończymy miesiąc maj. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych:

• dzisiaj o godz. 15.30,
  • w poniedziałek, o godz. 7.30,
  • we wtorek i środę o 17.30. W środę majowe będzie przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Wodzisławskiej i Chabrowej, obok Astorii.

5. Msza św. w int Solenizantów maja zostanie odprawiona w środę, w święto Nawiedzenia NMP, o godz. 7.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

6. Nabożeństwa w tym tygodniu:

• Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – w sobotę o godz. 7.30.
  • Godzina Święta – czwartek od 20.00 – 21.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam do odnowienia życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po Mszy św. porannej.

9. Msza szkolna w int. Dzieci Wczesno i I Komunijnych – w piątek o godz. 17.00, po niej rozdanie przedszkolakom dyplomów ukończenia katechezy

10. Spotkanie Członków Żywego Różańca przy kawie będzie w sobotę po porannej Mszy św. i nabożeństwie w sali GOKiR. Serdecznie zapraszam.

11. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, schola o 11.00, a ministranci i kandydaci w piątek po Mszy szkolnej.

12. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 2 – 44 /parzyste/.

14. Świetlica Parafialna czynna jest w środy od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

15.Sanktuarium MB Uśmiechniętej w Pszowie przeżywa Rok Jubileuszowy z okazji 300-lecia obecności Cudami słynącego Obrazu w tym miejscu. W najbliższą sobotę 3 czerwca udamy się tam z pielgrzymką. O godz. 15.30 rozpocznie się wspólna modlitwa zakończona Mszą św. i zyskaniem odpustu zupełnego. Udajemy się tam indywidualnie.

16. Procesja Bożego Ciała, 8 czerwca, przejdzie w tym roku: po Mszy św. o godz. 8.30 z kościoła ul. Mickiewicza, ks. Tuskera, 1 Maja, Sportową, gdzie zakończymy przy IV ołtarzu przy Domu Hodowcy.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

• o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. kard. Wyszyńskim
  • o znaczeniu sformułowania z koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowaniu Bogu Ciała i Krwi, Duczy i Bóstwa Jezusa Chrystusa

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę otwarcia na natchnienia Ducha Św. oraz dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia.