ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej. Zesłanie Ducha Św. zapoczątkowało działalność Kościoła, który i my tworzymy. Dziękujemy Trzeciej Osobie Bożej – Duchowi Św., za Jego natchnienia i dary, jakimi obdarza swój Kościół i każdego z nas, przede wszystkim w sakramentach chrztu św. i bierzmowania, a także podczas każdej Mszy św.

Można dzisiaj zyskać odpust zupełny za odmówienie publiczne hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie pozostałych warunków odpustu.

Kończymy dzisiaj w Kościele okres wielkanocny, a od jutra rozpoczniemy okres zwykły.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.

Bóg zapłać także za wszelkie ofiary złożone przez rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych.

3. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła, jest to również Misyjny Dzień Chorych. W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych i dzień modlitw za Kościół w Chinach

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam niedzielnych pielgrzymów do Piekar Śl.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45
  • Różaniec – sobota o 16.30

5. Trwamy w miesiącu maju. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek, o godz. 7.30, od wtorku do piątku o 17.30.

W środę majowe będzie przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Moszczeńskiej i Stawowej.

6. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam na nią wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.

7. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, schola w poniedziałek o 14.45, a ministranci i kandydaci w piątek po Mszy szkolnej i majowym.

8. Msza św. ku czci św. Urbana z prośbą o urodzaje odprawiona będzie w sobotę o godz. 17.00, a po niej ślubowana przez naszych przodków procesja dziękczynno-błagalna – połączona z majowym – do kapliczki i krzyży przy ul. Mickiewicza w kierunku autostrady – podobnie jak przed rokiem.

9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. O godz. 9.00 Msza św. w intencji Matek naszej Parafii z ok. Dnia Matki oraz ks. Marcelego.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 136 – 160 /parzyste/ oraz ul. Dębowej i Zielonej.

11. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

12. Procesja Bożego Ciała, 30 maja, przejdzie w tym roku: po Mszy św. o godz. 8.30 z kościoła ul. Mickiewicza do góry i zakończymy przy IV ołtarzu przy krzyżu na ul. Mickiewicza 187 c. Bardzo proszę, aby już pomyśleć o udekorowaniu naszych domów na trasie procesji, ale i w całej Parafii.

13. Pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej będzie w przyszłą niedzielę 26.05. Chętnych, którzy pragną na nią pojechać autokarem, proszę o zapisanie się w zakrystii.

14. Zarząd KGW Mszana organizuje imprezę z okazji Dnia Matki w najbliższą środę 22.05. o godz. 16.00 w sali GOKiR Mszana. Prosi się o potwierdzenie przybycia. Chętne Panie zaproszone są do zapisywania się do Koła Gospodyń Wiejskich.

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

  • Pier Giorgio Frassati i jego Towarzystwo Ciemnych Typów
  • dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan
  • jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie

Polecam: majowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Jest do nabycia nr 9 Gościa Extra w cenie 14 zł. Poświęcony w całości Świętym Matkom m. in. Matce Bożej, Mariannie Kolbe, Emilii Wojtyła, Mariannie Popiełuszko, Auguście Stein, Zelii Martin.

Wszystkim życzę otwarcia na natchnienia Ducha Św. oraz dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia.

 

Loading