XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2023 r.

1. Dziś XXXIII Niedziela Zwykła, w którą w naszej katowickiej archidiecezji obchodzimy Dzień Muzyki Liturgicznej. Ma on przypomnieć o roli muzyki i śpiewów w liturgii Kościoła. Zapraszam dzisiaj do wspólnego wychwalania Pana Boga podczas śpiewu nieszporów niedzielnych o godz. 15.30.

Dziś również przeżywamy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii, a przed kościołem zbiórka dla Nikolki z Wodzisławia Śl., która urodziła się z krytyczną wadą serca i potrzebuje jeszcze 1,5 mln zł na operację w Bostonie.

3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. porannej
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VII
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

4. Msza św. za wst. św. Cecylii w int. Zespołu Śpiewaczego Mszanianka, a także zespołów z Połomi i Gogołowej będzie odprawiona w środę o godz. 16.00. Po Mszy św. Koncert Zespołów.

5. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, a Schola parafialna ma swoje spotkania w poniedziałki o godz. 14.45 na chórze.

6. Msza szkolna w piątek o 17.00, a po niej zbiórka ministrantów i kandydatów.

7. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku kościelnym, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W katowickiej Katedrze Chrystusa Króla o godz. 12.00 Msza św. odpustowa. Do udziału w niej zachęcam członków naszej Rady Parafialnej.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 51 – 71 /nieparzyste/ i ul. Kwiatowej.

9. Od najbliższej soboty rozpoczną się w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce i dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Kolęda odbędzie się w północnej części naszej Parafii.

10. Świetlica Parafialna czynna będzie we wtorek w godzinach od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą.

11. W związku z obchodem 50-lecia Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie w Polsce Para Rejonowa wraz z Moderatorem w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza w dzisiejszą niedzielę 19.11. na spotkanie wszystkich małżonków, którym bliski jest Domowy Kościół i tych, którzy formowali się, formują i pragną poznać dzieło ks. Franciszka Blachnickiego. Szczegóły na plakacie.

12. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

13. Organizowany jest diecezjalny wyjazd na coroczne Spotkanie młodych w dniach 26/27.12.2023-01/02.01.2024 w stolicy Słowenii – Lublanie organizowane przez wspólnotę Taizé. Koszt: 1100 zł/os. (w cenie m.in.: noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, przejazd autokarem). Zapisy: https://forms.gle/qukhJAxyCeCibCLo7

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • artykuły ukazujące znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • fosforyzująca nalepka – gwiazda betlejemska do przyklejenia na stajenkę
  • o harcerzach, którzy przynoszą Betlejemskie Światło Pokoju
  • o szkole i uczniach, których patronem jest św. Mikołaj

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading