XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11.2020 r.

1. Dziś XXXIII Niedziela Zwykła, w którą w naszej katowickiej archidiecezji obchodzimy Dzień Muzyki Liturgicznej. Ma on przypomnieć o roli muzyki i śpiewów w liturgii Kościoła. Zapraszam dzisiaj do wspólnego wychwalania Pana Boga podczas śpiewu nieszporów niedzielnych o godz. 15.30.
Dziś również przeżywamy ustanowiony przez papieża Franciszka IV Światowy Dzień Ubogich.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na spłacenie wykonanych prac. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.

3. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VI. Różaniec – sobota godz. 16.30.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, czyli dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z odmówieniem Koronki.

5. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku kościelnym, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W katowickiej Katedrze Chrystusa Króla o godz. 12.00 Msza św. odpustowa.
W tym dniu również wspominać będziemy św. Cecylię – patronkę organistów i śpiewu kościelnego. O godz. 16.00 w naszym kościele Msza św. w intencji Zespołu Śpiewaczego Mszanianka.

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 136 – 172 /parzyste/.

7. Spotkanie Oazy Rodzin, czyli Domowego Kościoła – dzisiaj o godz. 17.00. Zapraszam nowe, chętne małżeństwa do włączenia się do naszego kręgu.

8. Można zyskiwać odpusty za zmarłych – zgodnie z decyzją papieża Franciszka z racji epidemii – przez cały listopad nawiedzając /w dowolnie wybrane 8 dni/ cmentarz i modląc się za zmarłych. Trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wolność od przywiązania do grzechu.

9. W obecnej trudnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.
Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• Ostatnie protesty na ulicach pokazały, że nie mamy do czynienia z pełzającą laicyzacją, lecz z jej przyspieszoną wersją. Co możemy zrobić, żeby przebić się przez mur obojętności i dotrzeć ze swoim przekazem do młodzieży?
• o tym, że uliczne protesty i lansowanie teorii „za wolnym wyborem” w praktyce ranią osoby niepełnosprawne
• rozmowa z posłem Jerzym Polaczkiem o doświadczeniu choroby na koronawirusa
Polecam: listopadowy Wiesiadnik oraz Mały Gość Niedzielny.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!
Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading