XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.11.2021 r.

1. Dziś XXXIII Niedziela Zwykła, w którą w naszej katowickiej archidiecezji obchodzimy Dzień Muzyki Liturgicznej. Ma on przypomnieć o roli muzyki i śpiewów w liturgii Kościoła. Zapraszam dzisiaj do wspólnego wychwalania Pana Boga podczas śpiewu nieszporów niedzielnych o godz. 15.30.

Dziś również przeżywamy ustanowiony przez papieża Franciszka V Światowy Dzień Ubogich – pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących. Także dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – wspierajmy modlitwą braci i siostry prześladowanych za wiarę.

Dziś 9 niedziela nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jana Machy.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje /wymiana kotła CO na probostwie, renowacja miechów naszych organ/, a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za wszelkie złożone ofiary, również przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.

3. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VI. Różaniec – sobota godz. 16.30.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, czyli dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

5. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci. Msza młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam całą młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Wcześniej od 18.00 okazja do spowiedzi dla młodzieży.

6. Eucharystyczny Ruch Młodych ma spotkanie w piątek o 15.30, a Dzieci Maryi w sobotę o10.00.

7. W najbliższą sobotę będzie beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Machy w katowickiej katedrze o godz. 10.00. Wierni przyjeżdżający samochodami zajmują dostępne miejsca parkingowe w rejonie katedry, a także na Placu Sejmu Śląskiego; miejsca parkingowe będą również przy tzw. centrach przesiadkowych w Katowicach-Brynowie, w Katowicach-Załężu i Katowicach-Zawodziu, z możliwością dojazdu w okolice katedry komunikacją miejską. Katedra i krypta katedry będą udostępnione wiernym od godz. 8.00. Zarówno w krypcie, jak i na zieleńcu przed katedrą będą ustawione telebimy. Wszystkich uczestników liturgii obowiązuje dezynfekcja rąk (przy wejściu do katedry) i zasłanianie ust i nosa maseczką.
Można duchowo włączyć się poprzez transmisję w TVP1, TVP3 oraz przez Radio Katowice i Radio e`M, a także przez Internet.

8. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku kościelnym, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka w tym dniu będziemy obchodzić Światowy Dzień Młodzieży w archidiecezji. Przedstawiciele młodzieży, zaangażowanych w grupy parafialne, są zaproszeni o godz. 12 do udziału w Mszy św. w katedrze. Po Eucharystii młodzież zaproszona jest na spotkanie w auli Wydziału Teologicznego.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 7 – 23 /nieparzyste/ oraz 6 – 36 i 54 – 82 /parzyste/.

10. Można zyskiwać odpusty za zmarłych – zgodnie z decyzją papieża Franciszka z racji epidemii – przez cały listopad nawiedzając /w dowolnie wybrane 8 dni/ cmentarz i modląc się za zmarłych. Trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wolność od przywiązania do grzechu.

11. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

12. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 9.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

13. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od godz. 16.00 – 18.00. Dziękuje Paniom opiekującym się naszą Świetlicą.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• dodatek: Wielki dzień ks. Machy
• dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas
• o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Bożej Ostrobramskiej

Polecam: listopadowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!
Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading