XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023 r.

1. Dziś XXXII Niedziela Zwykła, w którą obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – w tym roku poświęcony jest pomocy duchowej i materialnej mieszkańcom Bliskiego Wschodu. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie – dla potrzebujących na Bliskim Wschodzie. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary, a także za przelewy na konto parafialne. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klasy VI.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30.

4. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

5. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, a Schola parafialna ma swoje spotkania w poniedziałki o godz. 14.45 na chórze.

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dlatego po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki.

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci, a szczególnie przygotowujące się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św.

Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam całą młodzież naszej Parafii, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Przed Mszą okazja do spowiedzi.

8. Msza św. w int. służby liturgicznej ołtarza i nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii z okazji wsp. św. Tarsycjusza będzie odprawiona w sobotę o godz. 14.00, a po niej spotkanie w salkach parafialnych.

9. W przyszłą niedzielę w naszej katowickiej archidiecezji obchodzić będziemy Dzień Muzyki Liturgicznej oraz VII Światowy Dzień Ubogich.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 1 – 49 /nieparzyste/.

11. Od soboty 25 listopada rozpoczną się w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce i dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Kolęda odbędzie się w północnej części naszej Parafii,

12. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki w godzinach od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą.

13. Sołtys Mszany będzie pobierać IV ratę podatku do najbliższej środy 15.11. na parterze Urzędu Gminy Mszana (sala ślubów) w godz. 8.00 – 15.00. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.

14. W najbliższą środę 15.11. o godz. 18.30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”, który ma charakter oratoryjno–musicalowy. Szczegóły na plakacie w gablotce. Bilety na spektakl można nabyć na: bilety24.pl oraz biletyna.pl

15. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie ogłasza nabór dla mieszkańców Gminy Mszana do programu „Opieka wytchnieniowa” na rok 2024. Program polega na bezpłatnym wsparciu opiekunów osób niepełnosprawnych w wykonywaniu codziennych czynności. Z programu mogą skorzystać osoby opiekujące się: dziećmi do ukończenia 16. roku życia posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności oraz osobami o znacznym stopniu niepełnosprawności. Mieszkańcy Gminy Mszana więcej informacji mogą uzyskać i wnioski składać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie, ul. Centralna 93, 44-323 Połomia do najbliższego wtorku 14.11. w godzinach pracy Ośrodka.

16. GOKiR Mszana zaprasza na spektakl pt.: „A jednak jesteśmy!” w wykonaniu teatru „KREDENS”. Spektakl odbędzie się w najbliższy piątek 17 listopada o godz. 18.00 w Sali Ośrodka Kultury w Mszanie. Bilety w cenie 20 zł do nabycia na pół godziny przed spektaklem.

16. Organizowany jest w Parafii w Jastrzębiu-Zdroju kurs lektorski, dla tych, którzy chcieliby czytać podczas liturgii. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce i na naszej parafialnej stronie internetowej.

17. W związku z obchodem 50-lecia Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie w Polsce Para Rejonowa wraz z Moderatorem w Jastrzębiu-Zdroju pragnie zaprosić w niedzielę 19 listopada na spotkanie wszystkich małżonków, którym bliski jest Domowy Kościół i tych, którzy formowali się, formują i pragną poznać dzieło ks. Franciszka Blachnickiego. Szczegóły na plakacie.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • o tym, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę
  • rozmowa z polskimi uczestnikami Synodu o synodalności

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading