XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.11.2020 r.

1. Dziś XXXII Niedziela zwykła, w którą obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Powoli zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Coraz częściej będziemy słyszeć w czytaniach liturgicznych o końcu świata, o powtórnym przyjściu Chrystusa na sąd, o powszechnym zmartwychwstaniu. Chrystus przyjdzie w chwale, aby sądzić żywych i umarłych. Wierzymy w tę prawdę. Chrystus przychodzi każdego dnia, przychodzi i teraz, gdy razem z nami zasiada do stołu Eucharystii.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii – na spłatę wykonanych prac, a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

3. Różaniec za zmarłych – dzisiaj o godz. 15.30, a o 16.00 – Msza św. za tych zmarłych zalecanych.

4. W środę obchodzić będziemy Święto Niepodległości – módlmy się za naszą Ojczyznę, o ustanie epidemii, za chorych, zarażonych, przebywających w kwarantannie, za rządzących, a także o pomyślność, pokój, zgodę i Boże błogosławieństwo.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30.

6. Msza św. za zmarłych w październiku oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

7. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii.

8. Spotkanie Oazy Rodzin, czyli Domowego Kościoła w przyszłą niedzielę /15.11./ o godz. 17.00. Zapraszam nowe, chętne małżeństwa do włączenia się do naszego kręgu.

9. Katecheza dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. w salkach – zostaje zawieszona. Informacje na ten temat rodzice znajdą na szkolnym librusie.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 94 – 134 /parzyste/.

11. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy złożyli zalecania za zmarłych, a także uczestniczyli we wspólnej modlitwie różańcowej za zmarłych. Bóg zapłać delegacji naszej Parafii, która brała udział w pogrzebie śp. ks. Henryka Pyrchały oraz ofiarodawcom wieńca.

12. Sołtys Mszany będzie pobierać podatek w Urzędzie Gminy do poniedziałku 16.11. /oprócz 11.11./ w godzinach urzędowania Gminy. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą płatniczą.

13. Można zyskiwać odpusty za zmarłych – zgodnie z decyzją papieża Franciszka z racji epidemii – przez cały listopad nawiedzając /w dowolnie wybrane 8 dni/ cmentarz i modląc się za zmarłych. Trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wolność od przywiązania do grzechu.

14. Zaostrzono restrykcje, dlatego w obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• Chaos informacyjny, emocje i zbiorowa histeria utrudniają merytoryczną dyskusję w sprawie aborcji eugenicznej. Co dokładnie oznacza orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego?
• czy polska gospodarka przeżyje drugie zamrożenie? – rozmowa z ekonomistą dr. Andrzejem Sadowskim
• o kapucynie, który od 40 lat głosi rekolekcje kolejnym papieżom. Teraz został ogłoszony nowym kardynałem.

Polecam: listopadowy Wiesiadnik oraz Mały Gość Niedzielny.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!
Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading