XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.11.2021 r.

1. Dziś XXXII Niedziela zwykła. „Radosnego dawcę miłuje Bóg”. My jednak często dajemy z tego co nam zbywa – tak Bogu, jak i braciom. Gromadząc się na Eucharystii uczmy się składać w ofierze całych siebie. Ofiarować swój czas, swoje dobra, swoją miłość Bogu i człowiekowi, aby w ten sposób dobrze wypełnić swoje życiowe powołanie.

Dziś 8 niedziela nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jana Machy.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont Krypty Katedry. Za wszelkie złożone ofiary, również przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze parafialne inwestycje /wymiana kotła CO na probostwie/, a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

3. Różaniec za zmarłych – dzisiaj o godz. 15.30, jutro w poniedziałek o 7.30, a we wtorek o 17.30.

Msza św. za tych zmarłych zalecanych – dzisiaj o godz. 16.00

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30.

5. W czwartek obchodzić będziemy Święto Niepodległości – módlmy się za naszą Ojczyznę, o ustanie epidemii, za chorych, zarażonych, przebywających w kwarantannie, za rządzących, a także o pomyślność, pokój, zgodę i Boże błogosławieństwo.

6. Msza św. za zmarłych w październiku oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00.

8. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 202 – 250 /parzyste/.

10. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy złożyli zalecania za zmarłych, a także uczestniczyli we wspólnej modlitwie różańcowej za zmarłych.

11. Zakończył się remont konserwatorski kamiennego krzyża kapliczkowego przy wejściu na teren kościoła. Wykonawcą prac była firma In Situ Konserwacja Zabytków z Krakowa. Koszt remontu wraz z wymianą fundamentu wyniósł 45 tysięcy złotych. Na remont krzyża Gmina Mszana pozyskała ponad 51 % dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Serdecznie dziękuję Władzom naszej Gminy za przeprowadzony remont.

12. Sołtys Mszany będzie pobierać ostatnią w tym roku ratę podatku w dniach 8-10 oraz 12 i 15 listopada w Urzędzie Gminy (na Sali Ślubów), w godzinach pracy urzędu. Prosi o zabranie ze sobą decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia u sołtysa kartą.

13. Można zyskiwać odpusty za zmarłych – zgodnie z decyzją papieża Franciszka z racji epidemii – przez cały listopad nawiedzając /w dowolnie wybrane 8 dni/ cmentarz i modląc się za zmarłych. Trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wolność od przywiązania do grzechu.

14. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

15. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 9.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

16. Świetlica Parafialna czynna będzie we wtorek od godz. 16.00 – 18.00. Dziękuje Paniom opiekującym się naszą Świetlicą.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• opowieść o szczególnym małżeństwie – Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę. Warto takich ludzi poznawać i naśladować.

Polecam: listopadowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny/komiks opowiadający historię ks. Jana Machy/

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami!

Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading