XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.11.2022 r.

1. Dziś XXXII Niedziela zwykła. Powoli zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Coraz częściej w liturgii nasza uwaga kierowana jest ku ostatecznym przeznaczeniom człowieka i świata: przemijaniu, śmierci, zmartwychwstaniu. Staje przed nami Chrystus i jeszcze raz przypomina, że nasze życie zmienia się, ale się nie kończy, że tak jak On, i my kiedyś zmartwychwstaniemy.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont Krypty Katedry. Za wszelkie złożone ofiary, również za przelewy na nasze konto parafialne, serdeczne Bóg Zapłać! Za tydzień kolekta na parafialne inwestycje, a przed kościołem zbiórka na ubogich dotkniętych ubóstwem energetycznym, brakiem prądu i ekonomicznym.

3. Trwamy w czasie, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o naszych zmarłych. Przypominam, że do wtorku, czyli do 8 listopada jest możliwość zyskania odpustu za zmarłych przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu.

4. Różaniec za zmarłych zalecanych: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek o godz. 7.30, we wtorek o godz. 17.30. Msze św. za tych zmarłych zalecanych z Dnia Zadusznego będą odprawione: dzisiaj o 9.00, jutro, w poniedziałek o 7.00 oraz w czwartek o 17.00.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30.

6. W piątek obchodzić będziemy Święto Niepodległości – módlmy się za naszą Ojczyznę, o pomyślność, pokój, zgodę i Boże błogosławieństwo – możemy tym dniu skorzystać korzystać z dyspensy ks. Abpa o postu piątkowego.

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci.

8. Odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, Światowy Dzień Ubogich oraz Diecezjalny Dzień Muzyki Liturgicznej. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 94 – 134 /parzyste/.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania przed wizytacją biskupa i we właściwy jej przebieg. Bóg zapłać tym, którzy skorzystali z indywidualnych zaproszeń, podjęli się funkcji lektora, kantora, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej ołtarza, p. Organistce, p. Gospodyni, kościelnym i Wam wszystkim, tak licznie zgromadzonym na spotkaniach z ks. biskupem Adamem.

11. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy złożyli zalecania za zmarłych, a także uczestniczyli we wspólnej modlitwie różańcowej za zmarłych.

12. Świetlica Parafialna czynna jest w środy w godzinach od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą. Dziękuję również wszystkim uczestnikom II Balu Wszystkich Świętych, a szczególnie wszystkim Organizatorom tego przedsięwzięcia.

13. GOKiR Mszana zaprasza na Koncert fortepianowy organizowany z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości – w najbliższy piątek 11.11. o godz. 18.00 do Ośrodka Kultury w Mszanie. Za fortepianem Karol Lucjan, utalentowany pianista młodego pokolenia. W programie m.in. utwory Fryderyka Chopina, muzyka filmowa i pieśni patriotyczne. Wstęp bezpłatny.

14. Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie zaprasza na zabawę Andrzejkowo-Barbórkową w lokalu Astoria w czwartek 24.11. o godz. 16.00. Chętni proszeni są o zapisanie się u Członków Zarządu.

15. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• na temat: różne oblicza samotności

• co proponuje Kościół ludziom samotnym, których wokół coraz więcej?

Polecam: listopadowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!

Loading