XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11.2023 r.

1. Dziś XXXI Niedziela zwykła. Nas, uczestniczących w Najświętszej Eucharystii, Świętych, którzy są w niebie i zmarłych, którzy czekają jeszcze na pełne spotkanie z trzykroć świętym Bogiem, łączy tajemnica świętych obcowania. Razem śpiewajmy jedynemu Bogu i naszemu Zbawicielowi pieśń uwielbienia i chwały. Ta Eucharystia jest zadatkiem naszego wiecznego przebywania z Panem. W niej więc uczymy się z wiarą przyjmować słowo Boże i w prostocie serca żyć nim na co dzień.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację Kalwarii Piekarskiej. Za wszelkie złożone ofiary, również za przelewy na nasze konto parafialne, serdeczne Bóg Zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby Parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie – dla potrzebujących na Bliskim Wschodzie.

3. Trwamy w czasie, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o naszych zmarłych. Przypominam, że do środy, czyli do 8 listopada jest możliwość zyskania odpustu za zmarłych przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu.

4. Różaniec za zmarłych zalecanych:

  • dzisiaj o godz. 15.30,
  • w poniedziałek o godz. 7.30,
  • we wtorek i środę o godz. 17.30.

Msze św. za tych zmarłych zalecanych z Dnia Zadusznego będą odprawione: dzisiaj o 16.00, jutro, w poniedziałek o 7.00 oraz w środę o 17.00.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30.

6. Msza św. za zmarłych w październiku i zmarłych zalecanych odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci, a po niej zbiórka ministrantów i kandydatów.

8. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, a Schola parafialna ma swoje spotkania w poniedziałki o godz. 14.45 na chórze.

9. W sobotę obchodzić będziemy Święto Niepodległości – módlmy się za naszą Ojczyznę, o pomyślność, pokój, zgodę i Boże błogosławieństwo.

10. Odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Chabrowej.

13. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy złożyli zalecania za zmarłych, a także uczestniczą we wspólnej modlitwie różańcowej za zmarłych.

14. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

Dziękuję również wszystkim uczestnikom III Balu Wszystkich Świętych, a szczególnie wszystkim Organizatorom tego przedsięwzięcia.

15. Sołtys Mszany będzie pobierać IV ratę podatku od środy 8 do środy 15 listopada na parterze Urzędu Gminy Mszana (sala ślubów). Od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 – 15.00, a w piątek od 8.00 do 14.00. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.

16. W środę 15 listopada, godz. 18.30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”, który ma charakter oratoryjno–musicalowy. Bilety na spektakl można nabyć na: bilety24.pl oraz biletyna.pl

17. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie ogłasza nabór dla mieszkańców Gminy Mszana do programu „Opieka wytchnieniowa” na rok 2024. Program polega na bezpłatnym wsparciu opiekunów osób niepełnosprawnych w wykonywaniu codziennych czynności. Z programu mogą skorzystać osoby opiekujące się: dziećmi do ukończenia 16. roku życia posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności oraz osobami o znacznym stopniu niepełnosprawności Mieszkańcy Gminy Mszana więcej informacji mogą uzyskać i wnioski składać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie, ul. Centralna 93, 44-323 Połomia do dnia wtorku 14 listopada 2023 r. w godzinach pracy Ośrodka.

18. GOKiR Mszana zaprasza na koncert z okazji Dnia Niepodległości w wykonaniu orkiestry symfonicznej AMISARTE. W programie muzyka klasyczna, filmowa oraz patriotyczna. Koncert odbędzie się w sobotę 11 listopada o godz. 18.00 w Sali Ośrodka Kultury w Połomi. Wstęp wolny.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • o parafiach, polskich i zagranicznych, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych
  • o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce Jana Pawła II

Polecam: listopadowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

 

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading