XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.11.2019 r.

1. Dziś XXXI Niedziela zwykła. W przekonaniu wielu ludzi twarde zasady codziennego życia nie pozwalają na okazywanie litości. W zgromadzeniu eucharystycznym Bóg uczy nas innej logiki. On się nie zmienia i ciągle nam się udziela w miłości. Jezus Chrystus przez swoją Śmierć i Zmartwychwstanie przywraca nam Boży obraz, Boże podobieństwo, ofiaruje nam swoje zbawienie.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację katowickiej Katedry. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Za tydzień kolekta na dokończenie wystroju naszego prezbiterium, a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

3. Trwamy w czasie kiedy w szczególny sposób pamiętamy o naszych zmarłych. Przypominam, że do piątku, czyli do 8 listopada jest możliwość zyskania odpustu za zmarłych przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu.

4. Różaniec za zmarłych zalecanych: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek o godz. 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, a sobotę o 16.30. Msze św. za tych zmarłych zalecanych z Dnia Zadusznego będą odprawione: w środę o 17.00 i w sobotę o 17.00.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św. porannej.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – o godz. 8.00 Msza św. o uświęcenie duchowieństwa i o nowe powołania, a po niej stosowne nabożeństwo.

7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św. na probostwie

8. Zapraszam dzieci i młodzież do włączenia się do Ruchu Eucharystycznego Młodych. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 16.00 w salkach parafialnych.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne. Po Mszy św. i różańcu – zbiórka ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

10. Spotkanie Dzieci Maryi – w sobotę o godz. 10.00 – w salkach parafialnych.

11. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii.

12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 1 – 49 /nieparzyste/. Dziękuję również za dary stołu przyniesione na probostwo.

14. Sołtys Mszany będzie pobierać podatek w Urzędzie Gminy od jutra do piątku 15.11. w godzinach urzędowania Gminy. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą płatniczą.

15. Spotkanie informacyjne w ramach Śląskiej Akademii Seniora odbędzie się w jutro 4.11. o godz. 12.00 w Ośrodku Kultury w Połomi. Śląska Akademia Seniora to m. in. bezpłatne szkolenia z zakresu obsługi komputera, telefonu i internetu. Bez egzaminów i testów. Na zakończenie uczestnik otrzymuje tablet na własność. Warunek uczestnictwa to ukończone 65 lat.

16. Spotkanie z przedstawicielami ZUS-u odbędzie się we wtorek 5.11. w Ośrodku Kultury w Mszanie w ramach Klubu Seniora. W programie m. in. dostęp seniora do swojego konta przez internet, sanatorium z ZUS, a także treningi ostrożności dla seniora.

17. GOKiR Mszana zaprasza na Mszańską Barbórkę. Impreza odbędzie się w sobotę 30.11. w Gogołowej. W programie m. in. Biesiada Górnicza z Orkiestrą Rozrywkową Gminy Mszana, koncert zespołu BAYER FULL, a także zabawa taneczna z zespołem ONE NIGHT BAND. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w ośrodkach kultury. Możliwy także zakup przez internet. Szczegóły na stronie GOKiR Mszana.

18. GOKiR Mszana zaprasza na widowisko na lodzie DISNEY ON ICE, które odbędzie się w niedzielę 01.12. o godz. 14.00 w Gliwicach. Bilety dostępne są jedynie dla dzieci w wieku 5 – 12 lat. Można się po nie zgłaszać do ośrodków kultury jutro 04.11. od godz. 9.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 bilety na podstawie nru pesel dziecka. Bilety są bezpłatne. Koszty pokrywa GOKiR i Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o świętych – nie tylko tych, którzy są już w niebie. Także o tym, jak zostać świętym już tu, na ziemi.
• o świętych z misją specjalną, czyli po co nam święci patroni.
• o cmentarzach, które wzbudzają…. zachwyt.

Polecam: listopadowy Wiesiadnik.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading