XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.10.2021 r.

1. Przeżywamy dziś XXX Niedzielę Zwykłą, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W naszym modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach. Witam serdecznie pośród nas o. Arkadiusza Sitko SVD, który wygłosi słowo Boże i rozprowadzać będzie materiały misyjne.

Dziś również 6 niedziela nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jana Machy.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Za wszelkie złożone ofiary, również przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na budujący się nowy kościół w Jankowicach Rybnickich.

3. Trwa październik, a więc i nabożeństwa różańcowe. Oprawiamy je:

  • dziś, w niedzielę o godz. 15.15
  • w poniedziałek o godz. 7.30,
  • od wtorku do piątku o godz. 17.30,
  • w sobotę o godz. 16.30.

Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam młodzież. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.

5. Trzecia z nauk przedślubnych będzie w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

6. Katecheza dorosłych – w czwartek po różańcu na probostwie.

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej i różańcu – zbiórka ministrantów i kandydatów.

9. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.30, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejną 123 Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła. W tym dniu o godz. 9.00 Msza św. za Solenizantów października. Proszę o imiennie zgłoszenia.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 120 – 166 /parzyste/.

10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Będziemy porządkować groby naszych bliskich, bardzo proszę, aby śmieci wyrzucać do kontenerów. Zadbajmy też o groby, o których nikt może nie pamięta. Okażmy naszym zmarłym miłość poprzez modlitwę i inne uczynki miłosierdzia.

W dobie epidemii – dla bezpieczeństwa własnego i innych – zaplanujmy odwiedziny grobów naszych zmarłych na czas przed i po Uroczystości Wszystkich Świętych!!!

11. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

12. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

13. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 9.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

14. Świetlica Parafialna w październiku czynna jest we wtorek od godz. 15.30 – 17.15. Dziękuję Paniom opiekującym się naszą Świetlicą.

15. We Wszystkich Świętych Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” po raz 26 będzie kwestować przy cmentarzu ma rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży – korzysta z niego ok. 700 osób miesięcznie. Zarząd Fundacji składa serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc.

16. Pielgrzymka autokarowa do MB do Piekar Śl. – jako odpowiedź na Dzień Piekarski sprzed tygodnia – będzie w najbliższą sobotę 30.10. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu przy remizie, a powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy przyjmowane są w zakrystii. Koszt to 20 zł od osoby.

17. Organizowany jest dla dzieci Bal Wszystkich Świętych w najbliższą sobotę 30.10. od godz. 18.00. Początek będzie w kościele, a dalsza część w salkach parafialnych. Zapraszamy dzieci do udziału. Trzeba się koniecznie przebrać za jakiegoś świętego. Zakończenie będzie o 21.00.

18. W ramach całego rejonu jastrzębskiego powstaje Wspólnota Oazy Dorosłych.. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się formować w duchu Ruchu Światło-Życie jako kontynuacja formacji młodzieżowej albo dopiero rozpocząć tę formację w wieku dorosłym lub szukają wspólnoty, by móc wzrastać nieustannie w wierze. Pierwsze spotkanie będzie w niedzielę 7 listopada o godz. 19.00 przy klasztorze Sióstr Boromeuszek w Jastrzębiu Zdroju /przy kościele NSPJ/.

19. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film: „Wyszyński – Zemsta czy Przebaczenie”. Wyświetlany będzie w październiku:

  • 24, 27 i 29 o godz. 17.00;
  • 26 i 28 o godz. 10.00; 26 i 30 o godz. 11.30

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • o papieżu Janie Pawle I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok
  • artykuł, który pomaga lepiej zrozumieć liturgię i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • komiks opowiadający poruszającą historię życia ks. Jana Machy

Polecam: październikowy Wiesiadnik

 

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading