XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2022 r.

1. Przeżywamy dziś XXX Niedzielę Zwykłą, która rozpoczyna Tydzień Misyjny przeżywany pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”.

Witam pośród nas ks. Pawła Czyrnika – który wygłosi dzisiaj do nas słowo Boże przygotowujące naszą Wspólnotę Parafialną do Wizytacji Kanonicznej, którą rozpoczniemy w piątek.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Za wszelkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Trwa październik, a więc nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je:

• dziś, w niedzielę o godz. 15.15,
  • w poniedziałek o godz. 7.30,
  • od wtorku do piątku o godz. 17.30,
  • w sobotę o godz. 16.30.

Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

• Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.,
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klasy VII.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.

5. W piątek rozpocznie się Wizytacja Kanoniczna ks. biskupa Adama Wodarczyka.

Szczegółowy plan Wizytacji wywieszony jest w gablotce i dostępny jest na naszej stronie internetowej: TUTAJ

W piątek:

• o 16.45 kanoniczne powitanie ks. biskupa w kościele
  • o 17.00 Msza św. podczas, której będzie indywidualne błogosławieństwo dzieci, następnie różaniec
  • o 18.45 spotkanie na probostwie z Parafialną Radą Duszpasterską

W sobotę:

• o 9.00 spotkanie w salkach parafialnych z ministrantami, Dziećmi Maryi i Eucharystycznym Ruchem Młodych
  • o 10.00 Msza św. za chorych i starszych wiekiem Parafian z udzielaniem Sakramentu Chorych oraz procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych /z udziałem Zespołu Charytatywnego Caritas/
  • o 16.30 nabożeństwo różańcowe /z udziałem Członków Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Rodzin przyjmujących pielgrzymującą MB z Szensztatu, Czcicieli Serca Pana Jezusa i Miłosierdzia Bożego, uczestników katechezy dorosłych/ oraz Msza św., a następnie spotkanie z wymienionymi wyżej grupami parafialnymi

W przyszłą niedzielę:

• podczas Mszy św. o 7.00 i 9.00 wygłosi homilię ks., biskup
  • o 11.00 Uroczysta Suma Pontyfikalna w int. budowniczych, fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła /w tym dniu obchodzić będziemy 124 Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła/ oraz w int. rodzin naszej Parafii z błogosławieństwem rodzin

Do licznego udziału w tych wszystkich wydarzeniach serdecznie zapraszam.

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc w czwartek po różańcu Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 2 – 44 /parzyste/.

Dziękuję za prace wykonane na cmentarzu, również w kościele i wokół niego.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Będziemy porządkować groby naszych bliskich, bardzo proszę, aby śmieci wyrzucać do kontenerów. Zadbajmy też o groby, o których nikt może nie pamięta. Okażmy naszym zmarłym miłość poprzez modlitwę i inne uczynki miłosierdzia.

8. Świetlica Parafialna czynna jest w środy w godzinach od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą.

9. Zapraszam dzieci na II Bal Wszystkich Świętych w przyszłą niedzielę 30 października od godz. 17.00. Początek będzie w kościele, a dalsza część w salkach parafialnych. Trzeba się koniecznie przebrać za jakiegoś świętego. Zakończenie planowane jest o 20.00.

10. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

11. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Medjugorje”. Będzie on wyświetlany 23.10. o 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00; 25.10. o 18.00; 26.10. o 15.00 oraz 27.10 o 18.00.

12. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

• o posłudze penitencjarzy, spowiedników

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• książeczka – Moje siły specjalne – przedstawieni w niej święci pomogą nam w trudnych sytuacjach życiowych

Polecam: październikowy Wiesiadnik

Gość Extra w cenie 12 zł – w całości poświęcony św. Faustynie

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!