XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2023 r.

1. Przeżywamy dziś XXVIII Niedzielę Zwykłą, a także XXIII Dzień Papieski pod hasłem; „Jan Paweł II – cywilizacja życia”.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia /Dzień Papieski/. Za wszelkie złożone ofiary, także przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na misje /Niedziela Misyjna/.

3. Trwa październik, a więc nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je:

  • dziś, w niedzielę o godz. 15.15
  • w poniedziałki o godz. 7.30,
  • od wtorku do piątku o godz. 17.30,
  • w soboty o godz. 16.30.

Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Jutro, w poniedziałek przypada Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki Śląska i budowy nowych kościołów, a także 45 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża, zaś w środę obchodzić będziemy święto św. Łukasza, Ewangelisty – patrona pracowników Służy Zdrowia, którym życzymy wielu łask podczas wypełniania niełatwego powołania względem chorych i cierpiących. W środę różaniec odmawiany będzie w int. Pracowników Służby Zdrowia i pacjentów.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VI.

6. Katecheza dorosłych – w czwartek po różańcu na probostwie.

7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a o 18.45 Msza młodzieżowa, na którą zapraszam całą młodzież naszej parafii. Przed Mszą okazja do spowiedzi.

9. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, a Schola parafialna ma swoje spotkania w poniedziałki o godz. 14.45 na chórze.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 136 – 160 /parzyste/ oraz ul. Dębowej i Zielonej.

Dziękuję serdecznie Członkom Rady Parafialnej za zorganizowanie w ubiegłą środę spotkania z rodzinami dzieci z niepełnosprawnością z naszej Parafii, a także rodzinom, które skorzystały z zaproszenia.

12. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

13. W naszej archidiecezji trwa peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. W dzisiejszą niedzielę 15.10. w krypcie kościoła św. Herberta w Wodzisławiu Śl. o godz. 17.15 wyświetlany będzie film Dariusza Walusiaka pt.: „Ulmowie, Błogosławiona Rodzina”. Po projekcji będzie można nabyć dewocjonalia i książki związane z rodziną Ulmów. Natomiast relikwie dotrą do Parafii św. Herberta we wtorek 17.10. o godz. 17.15 na różaniec, po nim Msza św.. Przez całą środę 18.10. do popołudnia będzie możliwość modlitwy przed relikwiami, a o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. Zachęcam do skorzystania z okazji uczczenia relikwii bł. Rodziny z Markowej.

14. Diecezjalne obchody Święta Patronalnego Służby Zdrowia ku czci św. Łukasza odbędą się w przyszłą niedzielę 22.10. w Katowicach. Początek o godz. 15.00 w Katedrze.

15. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Sound of Freedom. Dźwięk wolności”. Będzie wyświetlany: wtorek 17.10. o 18.00; czwartek 19.10. o 18.00; piątek 20.10. o 17.00; wtorek 24.10. o 18.00; środa 25.10. o 17.00; czwartek 26.10. o 18.00.

16. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Jastrzębiu-Zdroju organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Kubę od 26.01. – 09.02.2024 r.. Bliższe informacje teraz po Mszy św. w zakrystii.

17. Extremalny Męski Weekend Niezłomny 24 odbędzie się w dn. 26-29 października w górach Sowich. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://www.niezlomny24.pl/

18. GOKiR Mszana zaprasza na wyjazd do Teatru Bagatela w Krakowie na spektakl „Boeing, boeing, odlotowe narzeczone”, który odbędzie się w niedzielę 12 listopada 2023 r.. Planowany wyjazd ok godz. 14.00. Zapisy do 30 października br. Szczegóły na plakatach.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • teksty nawiązujące do 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II
  • raport o stanie Kościoła w Polsce

Polecam: wrześniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading