XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020 r.

1. Przeżywamy dziś XXVIII Niedzielę Zwykłą oraz XX Dzień Papieski pod hasłem; „Totus Tuus”.

Bóg w swojej dobroci od początku zaprasza ludzi do wspólnoty ze sobą. Kościół ustanowiony przez Jezusa Chrystusa, ma być miejscem wspólnoty, przebaczenia i miłości.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na spłacenie prac związanych z odnowieniem naszych ławek, a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia /Dzień Papieski/. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na misje /Niedziela Misyjna/.

3. Trwa październik, a więc i nabożeństwa różańcowe. W tym tygodniu odprawiać je będziemy: dziś, w niedzielę o godz. 15.15 w poniedziałek i środę o godz. 7.30, we wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.30, w sobotę o godz. 16.30. Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. We wtorek przypada Dzień Fatimski. Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 17.00, a po niej ostatni w tym roku różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszam do udziału.

5. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły życzymy wielu darów Ducha Św. i mądrości w przekazywaniu wiedzy młodemu pokoleniu.

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy połączona z różańcem – środa po Mszy. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VI.

7. Wyjazd na Jasna Górę do Częstochowy będzie w środę 14 października o godz. 12.30 z parkingu przy remizie. W autokarze obowiązują maseczki zakrywające usta i nos!

Różaniec będzie odmawiany w tym dniu po porannej Mszy św.!

8. Katecheza dorosłych – w czwartek po różańcu na probostwie.

9. W piątek przypada urocz. św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i budowy nowych kościołów. /Nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy/ Jest to równocześnie III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po porannej Mszy św. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki.

10. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a o 18.30 Msza młodzieżowa, na którą zapraszam całą młodzież naszej parafii. Przed Mszą okazja do spowiedzi.

11. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 9.30.

12. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. W tym dniu o godz. 17.00 w kościele odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły upamiętniający 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Do udziału serdecznie zapraszam.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 155 – 185 /nieparzyste/.

14. Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

15. Świetlica Parafialna będzie w tym tygodniu nieczynna!

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• film na DVD „Ziemia Maryi” – piękny obraz o Matce Jezusa, który poruszy każdego widza

• o nowej encyklice papieża Franciszka, która utwierdza w przekonaniu, że braterstwo to główny rys obecnego pontyfikatu

• Mam nadzieję, że dzięki wierze Polaków obronimy się w jakiejś mierze przed dechrystianizacją, a wszystkie wilki w stadzie są szansą na oczyszczenie i doskonalenie naszej wiary – rozmowa z autorem kanału Teobańkologia

 

Polecam: październikowy „Wiesiadnik” i „Mały Gość Niedzielny”

 

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading