XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021 r.

1. Przeżywamy dziś XXVIII Niedzielę Zwykłą oraz XXI Dzień Papieski pod hasłem; „Nie lękajcie się”.

Dziś 4 niedziela nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jana Machy.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje /wymiana kotła CO na probostwie/, a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia /Dzień Papieski/. Za wszelkie złożone ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na Piekarskie Sanktuarium.

3. Trwa październik, a więc i nabożeństwa różańcowe. W tym tygodniu odprawiać je będziemy: dziś, w niedzielę o godz. 15.15 w poniedziałek o godz. 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 16.30. Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. W środę przypada Dzień Fatimski. Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 17.00, a po niej ostatni w tym roku różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszam do udziału.

5. W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły życzymy darów Ducha Św., mądrości i cierpliwości w przekazywaniu wiedzy młodemu pokoleniu.

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VI.

7. Msza św. za zmarłych we wrześniu oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00

8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a o 18.30 Msza młodzieżowa, na którą zapraszam całą młodzież naszej parafii. Przed Mszą okazja do spowiedzi.

10. W sobotę przypada urocz. św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i budowy nowych kościołów.

11. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.30, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

12.  W przyszłą niedzielę 17.10 w naszej parafii będziemy przeżywali tzw. DZIEŃ PIEKARSKI. Tego dnia Słowo Boże będzie głosił ks. Wojciech Dytko – wikariusz piekarskiej bazyliki, a nasza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby sanktuarium. Poprzez modlitwę, chcemy duchowo łączyć się z Piekarami, polecając wszystkich naszych parafian oraz duszpasterzy opiece Matki Bożej Piekarskiej – Przedziwnej Lekarce Chorych.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 64 – 88 /parzyste/ i ul. Sportowej.

14. Od od najbliższego wtorku zapisywane będą intencje mszalne na przyszły 2022 rok. We wtorek w godz. 9.00 – 12.00 w salkach parafialnych, a od środy w godzinach kancelaryjnych na probostwie.

Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy.

15. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

16. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 9.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

17. Świetlica Parafialna w październiku czynna jest w środy od godz. 15.30 – 17.15. Dziękuję Paniom opiekującym się naszą Świetlicą.

18. Parafia w Połomi zaprasza w dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 na „IV Koncert organowo-kameralny”. Wystąpią Rybnicki Chór Kameralny „Autograph” pod dyrekcją Joanny Glenc oraz Przemysław Kadłubek – organy. Więcej informacji na plakacie. Wstęp wolny.

• o odradzającym się w Kościele stanie dziewic konsekrowanych

• o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów, który będzie przebiegał inaczej niż dotychczasowe

„Gość Extra” w cenie 10 zł,:

Wydanie pamiątkowe z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej

Polecam: październikowy Wiesiadnik oraz Mały Gość Niedzielny, w którym m. in. podstawka pod kubek

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami!

Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!