XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.10.2019 r.

1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła. Każda Eucharystia sprawowana przez Kościół jest sakramentalnym znakiem działania i obecności wśród nas zmartwychwstałego Pana, Jezusa Chrystusa. Obecność tę można dostrzec tylko w świetle wiary. Wierząc w Jezusa Chrystusa, możemy dokonać rzeczy wielkich – nawet wtedy, gdy nasza wiara jest jak ziarenko gorczycy. Prośmy Pana, aby uczynił nas zgromadzeniem ludzi mocnych w wierze.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dalszą renowację naszych witraży. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na dokończenie wystroju naszego prezbiterium, a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia /Dzień Papieski/.

3. Trwa październik, Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny a więc i nabożeństwa różańcowe. W tym tygodniu odprawiać je będziemy: dziś, w niedzielę o godz. 15.15 w poniedziałek i środę o godz. 7.30, we wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.30, w sobotę o godz. 16.30. Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek po różańcu o 18.15 w kościele.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45

6. Msza św. za zmarłych we wrześniu: Gerard Marek, Katarzyna Marek, Siostra Sawia Sitek i Anna Pukowiec oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne. A po niej i różańcu zbiórka ministrantów i kandydatów.

8. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

9. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługa sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zapisywać w zakrystii.

10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski, pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00 na probostwie.

11. W przyszłą niedzielę przypada również 13 dzień miesiąca, czyli Dzień Fatimski. Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 16.00, a po niej ostatni w tym roku różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 25 – 63 /nieparzyste/

13. Jeszcze w tym tygodniu zapisywane będą intencje mszalne na przyszły 2020 rok – za żywych, jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe, śluby oraz pierwsze rocznice śmierci. Intencje mszalne za pozostałych zmarłych przyjmowane będą od wtorku 15 października.

14. Przypominam, że wyjazd na Jasna Górę do Częstochowy będzie w środę 9 października o godz. 12.30 z parkingu przy remizie. Różaniec będzie odmawiany w tym dniu po porannej Mszy św.!

15. Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca, wspólnot maryjnych i różańcowych odbędzie się w sobotę 12.10. w katowickiej Katedrze. Początek o godz. 10.30.

16. W Wiesiadniku ukazał się artykuł – zachęta do włączenia się do Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu. Zgłosiły się już 4 rodziny. Chętne rodziny lub samotne osoby, które chciałyby założyć krąg i raz w miesiącu gościć u siebie Maryję proszę o zgłoszenie się do mnie lub p. Katechetki Ewy.

17. Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie zaprasza członków i sympatyków na Dzień Seniora – w czwartek 17.10. o godz. 17.00 do sali GOKiR w Mszanie. Prosi się o potwierdzenie przybycia u Zarządu.

18. OPS w Mszanie zaprasza na wspólne „wietrzenie szaf” – każdy z mieszkańców może przekazać zbędne ubrania na rzecz osób bardziej potrzebujących i każdy może zabrać coś dla siebie. Ubrania można przynieść od wtorku 8 do 15.10. do Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Szczegóły na plakatach i inter.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o tym, jak św. siostrę Faustynę widział jej kierownik duchowy bł. Michał Sopoćko
• o niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca
• wspomnienie o śp. Janie Kobuszewskim, który żartami rozbrajał smutki świata
Polecam: październikowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny”

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading