XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.10.2020 r.

1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła. Wszyscy jesteśmy powołani do pracy w Winnicy Pańskiej, do owocowania plonem wiary, nadziei i miłości. W tajemnicy Eucharystii sam Jezus daje nam siłę do tego.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na spłacenie prac związanych z odnowieniem ławek, a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia /Dzień Papieski/.

3. Trwa październik, a więc i nabożeństwa różańcowe. Oprawiamy je:

dziś, w niedzielę o godz. 15.15 w poniedziałek o godz. 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 16.30. Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. W najbliższy wtorek 6.10. rano do godz. 12.00 będzie można przynieść elektrośmieci na plac przy probostwie, obok garażu. Dochód z tego będzie przeznaczony na wsparcie misji prowadzonych w najbiedniejszych krajach świata – Zambii, Kamerunie, Kenii, Tanzanii oraz wielu innych. Bliższe informacje na plakacie i ulotkach. Za wszelkie wsparcie misji składam serdeczne Bóg zapłać.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45

6. Pierwsza nauka przedślubna będzie w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych

7. Msza św. za zmarłą we wrześniu Irenę Pukowiec oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i I Komunii św.. A po Mszy i różańcu zbiórka ministrantów i kandydatów.

9. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z I klas ponadpodstawowych będzie w piątek o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Obecność jest obowiązkowa.

10. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 9.30.

11. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługa sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zapisywać w zakrystii.

12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XX Dzień Papieski, pod hasłem: Totus Tuus Podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00 na probostwie.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 115 – 153 /nieparzyste/

14. Intencje mszalne na przyszły 2021 rok przyjmowane będą we wtorek 6.10 od godz. 8.00 – 12.00 w salkach parafialnych oraz w środę w tych samych godzinach na probostwie, a od czwartku w godzinach urzędowania Kancelarii Parafialnej

15. Wyjazd na Jasna Górę do Częstochowy będzie w środę 14 października o godz. 12.30 z parkingu przy remizie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

16. Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca, wspólnot maryjnych i różańcowych odbędzie się w sobotę 10.10. w katowickiej Katedrze. Początek o godz. 11.00. Transmisja w radiu eM i przez Internet.

17. Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

18. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę o godz. 16.00 – 17.20. Można w tym czasie nie tylko skorzystać z gier i zabaw, ale także z wykwalifikowanej pomocy z j. polskiego, angielskiego, matematyki i historii. Dziękuję Paniom, które opiekują się Świetlicą.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• specjalny dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu, a w nim m. in. o dostępnych terapiach i zabiegach w sanatoriach, uzdrowiskach dla dzieci i rehabilitacjach leczniczych dla rolników

• szczęście to zapatrzenie się w Boga, smutek to konsekwencja zapatrzenia się w siebie

• o św. Franciszku z Asyżu, który mówił o sobie „prosty i niewykształcony”, a rzucił ogień na pogrążony w potężnym kryzysie Kościół

Polecam: październikowy „Wiesiadnik” i „Mały Gość Niedzielny”

 

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading