XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021 r.

1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła. Jezus Chrystus, będąc Synem Boga, nas wprowadza także w synostwo Boże i dlatego nie waha się nas nazwać swoimi braćmi. Eucharystia jest ofiarna Ucztą przy jednym stole, gdzie On sam jest Gospodarzem. Uczyńmy wszystko, co leży w naszej mocy, aby jak najowocniej przeżyć nasze z Nim spotkanie.

Dziś 3 niedziela nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jana Machy.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Katowicach. Za wszelkie złożone ofiary i przelewy na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze parafialne inwestycje, a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia /Dzień Papieski/.

3. Trwa październik, a więc i nabożeństwa różańcowe. Oprawiamy je: dziś, w niedzielę o godz. 15.15 w poniedziałek o godz. 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 16.30. Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Jutro, w poniedziałek, przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O godz. 7.00 Msza św. za zmarłych Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45

6. Pierwsza nauka przedślubna będzie w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych

7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. o uświęcenie duchowieństwa i o nowe powołania, a następnie nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i I Komunii św.. A po Mszy i różańcu zbiórka ministrantów i kandydatów.

9. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.30, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługa sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zapisywać w zakrystii.

11. W sobotę przypada 80 rocznica śmierci w obozie Auschwitz mszańskiego proboszcza ks. Franciszka Styry. O godz.. 17.00 Msza św. w jego intencji oraz ++ kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii.

12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski, pod hasłem: Nie lękajcie się. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00 na probostwie.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 2 – 62 /parzyste/ oraz ul Wiśniowej.

Dziękuję p. Orzechowskiemu za wykonanie i zamontowanie skarbonki na ofiary za prasę w przedsionku.

14. Zapisywane są intencje mszalne na przyszły 2022 rok. Jeszcze w tym tygodniu będzie można zapisywać tylko Msze św. za żywych, jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe, śluby oraz pierwsze rocznice śmierci. Intencje mszalne za zmarłych przyjmowane będą od wtorku 12 października. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy św. Sprawy można również załatwiać – bezpiecznie, czyli telefonicznie.

15. Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca, wspólnot maryjnych i różańcowych do sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śl. odbędzie się w najbliższą sobotę 09.10. Początek o godz. 10.30; o 12.00 Msza św.

16. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

17. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 9.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

18. Świetlica Parafialna w październiku czynna będzie w środy od godz. 15.30 – 17.15. Dziękuję Paniom opiekującym się naszą Świetlicą.

19. Parafia w Połomi zaprasza na „IV Koncert organowo-kameralny” w przyszłą niedzielę 10.10. o godz. 17.00. Wystąpią Rybnicki Chór Kameralny „Autograph” pod dyrekcją Joanny Glenc oraz Przemysław Kadłubek – organy. Więcej informacji na plakacie. Wstęp wolny.

20. W kinie Pegaz działającym przy Wodzisławskim Centrum Kultury można zobaczyć film pt.: „FATIMA”. Wyświetlany jest: 4 i 6 października o godz. 17.00 oraz 3, 5 i 7 października o godz. 18.00

21. Katechumenat przedmałżeński, czyli katecheza dla tych, którzy nie ukończyli katechezy w szkole średniej lub ponadgimnazjalnej, a pragną zawrzeć sakramentalne małżeństwo odbywać się będzie w Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Jastrzębiu-Zdroju w środy o godz. 20.00. Początek od 6.10. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimirowskim

• rozmowa o niemieckiej drodze synodalnej

 

„Gość Extra” w cenie 10 zł,:

Wydanie pamiątkowe z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej

 

Polecam: wrześniowy Wiesiadnik oraz Mały Gość Niedzielny, w którym m. in. podstawka pod kubek.

 

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami!

Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading