XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2019 r.

1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła. Bóg nieustannie kieruje do nas wezwanie miłości i miłosierdzia, a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w Eucharystii ma być znakiem miłości do bliźnich, którzy nas otaczają, potrzebują naszej pomocy i materialnego wsparcia.
Nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii, dalszą renowację witraży.

3. Msza św. za Solenizantów września będzie odprawiona jutro, w poniedziałek o godz. 7.00. Proszę o imienne zapisy w zakrystii.

4. Od wtorku rozpoczynamy październik który – decyzją papieża Franciszka – będziemy przeżywać jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Ma on na celu bardziej rozbudzić świadomość missio ad gentes i podjąć z nową energią przemianę misyjną życia i duszpasterstwa. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Odprawiać je będziemy: w poniedziałki o godz. 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, w soboty o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.15.
Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

7. Msza św. za zmarłych Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie odprawiona w przeddzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, czyli w czwartek o godz. 17.00, zaś spotkanie Członków i Sympatyków III Zakonu będzie w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.

8. Msza św. szkolna, podczas której poświęcone będą różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. – w piątek o godz. 17.00, a po niej i różańcu zbiórka ministrantów i kandydatów.

9. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 136 – 160 /parzyste/ oraz ul. Dębowej, Zielonej i Nowej.

11. Od jutra, poniedziałku zapisywane będą intencje mszalne na przyszły 2020 rok. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie można zapisywać tylko Msze św. za żywych, jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe, śluby oraz pierwsze rocznice śmierci. Intencje mszalne za zmarłych przyjmowane będą od wtorku 15 października.

12. Archidiecezjalna Pielgrzymka nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty odbędzie się w sobotę 5.10. w Piekarach Śl. Początek o godz. 10.40

13. Ubezpieczone Panie w wieku od 50 do 69 lat mogą jeszcze jutro 30.09. skorzystać z bezpłatnego cyfrowego badania mammograficznego w mammobusie, który będzie na parkingu przy Urzędzie Gminy w Mszanie. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty i zdjęcia z poprzedniej mammografii. Szczegóły na plakatach.

14. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Tajemnica Ojca Pio”. Będzie on wyświetlany w piątek 4.10. o godz. 13.00 oraz w sobotę i niedzielę 5 i 6.10. o godz. 17.30.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów. „Otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni” – zachęcają dziennikarze „Gościa”
W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• historia obrazu Królowej Różańca Świętego w Pompejach
• różaniec nie musi być nudny – co warto wiedzieć o tej niezwykłej modlitwie
• jak powstają huragany i czym różnią się od tornad
Polecam: nowy „Wiesiadnik”.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading