XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020 r.

1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła, w którą obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, dalszą renowację witraży. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze.

3. Spotkanie z rodzicami dzieci, które rozpoczęły przygotowanie do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. – będzie we wtorek o godz. 18.00 w kościele

4. Msza św. za Solenizantów września będzie odprawiona w środę o godz. 7.00. Proszę o imienne zapisy w zakrystii.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45

6. Od czwartku rozpoczynamy październik, czyli miesiąc różańcowy. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy: w poniedziałki o godz. 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, w soboty o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.15. Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie w piątek po porannej Mszy św. na probostwie. Zaś Msza św. za zmarłych Członków III Zakonu odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej i różańcu zbiórka ministrantów i kandydatów

10. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 105 – 113 /nieparzyste/ oraz ul. ks. Tuskera.

Dziękuję za dary stołu przyniesione na probostwo.

Malowane są ławki w kościele – proszę zachować ostrożność i przepraszam za utrudnienia z tym związane.

12. Zapisywane są intencje mszalne na przyszły 2021 rok. Jeszcze przez najbliższy tydzień będzie można zapisywać tylko Msze św. za żywych, jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe, śluby oraz pierwsze rocznice śmierci. Intencje mszalne za zmarłych przyjmowane będą od wtorku 6 października. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy św. Sprawy można również załatwiać – bezpiecznie, czyli telefonicznie.

13. Parafia nasza organizuje wyjazd na Jasna Górę do Częstochowy w środę 14 października. Wyjazd będzie o godz. 12.30 z parkingu przy remizie, a powrót przed północą /wyjazd z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim/. Koszt to 40 zł od osoby, a zapisy w zakrystii.

14. Sołtys Sołectwa Mszana zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w jutro w poniedziałek o godz. 16.00 w sali Ośrodka Kultury w Mszanie. Głównym tematem będzie podział środków funduszu sołeckiego na 2021 rok. W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 40 mieszkańców uprawnionych do głosowania Zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 16.10. Szczegóły na plakatach.

15. We wtorek 6 października będzie można przynieść elektrośmieci na plac przy probostwie. Dochód z tego będzie przeznaczony na cele misyjne. Bliższe informacje na plakacie i ulotkach.

16. Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

17. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę o godz. 16.30 – 18.30. Można w tym czasie nie tylko skorzystać z gier i zabaw, ale także z wykwalifikowanej pomocy z j. polskiego, angielskiego, matematyki i historii. Dziękuje Paniom, które opiekują się Świetlicą.

18. Bierzmowanie młodzieży klas I ponadpodstawowych będzie w środę 4 listopada o godz. 18.00. Obowiązkowe spotkanie bierzmowańców będzie w piątek 9 października o godz. 19.00, w salkach parafialnych.

19. Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich seniorów od 60 roku życia do udziału w projekcie „Kawiarenka dla seniora” gdzie za symboliczną złotówkę można kupić kawę lub herbatę. W każdy wtorek w „Chacie Staropolskiej” w Mszanie, a w każdą środę w Kawiarni „Lewiatan” w Mszanie w godz. 8.00 – 18.00, zaś od poniedziałku do czwartku w Pizzerii LOLO w Połomi w godz. 12.00 – 18.00

Kupony można pobrać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie.

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Ośrodka w Połomi, ul. Centralna 93, Tel. 32 4720042 oraz na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Gminy.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• o tym, że stale powiększająca się grupa bezwyznaniowców na świecie stanowi idealne warunki dla Kościoła, by skupić się na ewangelizacji

• o roli, jaką powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi – mówi Jacek Pulikowski

• rozmowa z siostrą opiekującą się niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi na temat miłości, poświęcenia oraz zgubnej gonitwy za pieniędzmi

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• plakat z modlitwą „Pod Twoją obronę”

• Carlo Acutis – o nowym błogosławionym nastolatku opowiada jego mama

Polecam: nowy „Wiesiadnik”.

 

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading