XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021 r.

1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła, w którą obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. Dziś również 2 niedziela nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jana Machy. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie złożone ofiary i przelewy na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na Seminarium w Katowicach.

3. Spotkanie z rodzicami młodzieży klas VIII, która przygotowuje się do bierzmowania – będzie we wtorek o godz. 18.00 w kościele.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.

5. Msza św. za Solenizantów września będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00. Proszę o imienne zapisy w zakrystii.

6. Od piątku rozpoczynamy październik, czyli miesiąc różańcowy. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy: w poniedziałki o godz. 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, w soboty o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.15. Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

7. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Spotkanie Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w czwartek 30.09. o godz. 18.15 na probostwie.

8.Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej i różańcu zbiórka ministrantów i kandydatów

10. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.30, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

11. Domowy Kościół – Oaza Rodzin zaprasza chętne małżeństwa i rodziny do włączenia się do naszego Kręgu. Najbliższe spotkanie jest w dzisiejszą niedzielę 26.09. o godz. 17.00 w salkach parafialnych

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 123 – 175 /nieparzyste/.

Dziękuję za dary stołu przyniesione na probostwo.

13. Od jutra – poniedziałku – zapisywane będą intencje mszalne na przyszły 2022 rok. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie można zapisywać tylko Msze św. za żywych, jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe, śluby oraz pierwsze rocznice śmierci. Intencje mszalne za zmarłych przyjmowane będą od wtorku 12 października. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy św. Sprawy można również załatwiać – bezpiecznie, czyli telefonicznie.

14. Przypominam, że wyjazd na Jasna Górę do Częstochowy będzie w najbliższą środę o godz. 13.30 z parkingu przy remizie, a powrót po Apelu Jasnogórskim/.

15. Świetlica Parafialna w tym tygodniu ze względu na Pielgrzymkę na Jasną Górę – będzie nieczynna.

16. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

17. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 9.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

18. W kinie Pegaz działającym przy Wodzisławskim Centrum Kultury będzie można zobaczyć film pt.: „FATIMA”. Wyświetlany będzie: 1 października o godz. 10.00; 2, 4 i 6 października o godz. 17.00 oraz 3, 5 i 7 października o godz. 18.00

19. Katechumenat przedmałżeński, czyli katecheza dla tych, którzy nie ukończyli katechezy w szkole średniej lub ponadgimnazjalnej, a pragną zawrzeć sakramentalne małżeństwo odbywać się będzie w Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Jastrzębiu-Zdroju w piątki o godz. 19.00. Początek od 1.10. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• szczera i ważna rozmowa z prowincjałem dominikanów o. Pawłem Kozackim

• reportaż o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek w czasie swojej pielgrzymki na Słowację

 

„Gość Extra” w cenie 10 zł,:

Wydanie pamiątkowe z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• podstawka pod kubek

• o nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca

• jak wygląda nauka i zdobywanie różnych umiejętności w ośrodku dla niewidomych w Laskach, założonym przez bł. M. Elżbietę Różę Czacką

 

Polecam: nowy „Wiesiadnik”.

 

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami!

Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading