XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023 r.

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła, w którą przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen lub innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia domów.

Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi i powodzi w Północnej Afryce. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach.

3. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 – w kościele.

4. Wyjazd Pielgrzymów na Jasną Górę – w środę o godz. 13.00 z parkingu przy GOKiR. Powrót po Apelu Jasnogórskim.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

6. Spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. odbywają się w czwartki o godz. 15.30 w salkach parafialnych.

7. Spotkanie Członków Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.15 na probostwie.

8. Msza św. za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w III kwartale będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00., a za Solenizantów września w sobotę o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej i zbiórka ministrantów i kandydatów.

10. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych.

11. Schola parafialna będzie miała swoje spotkania od jutra, w poniedziałki o godz. 14.45 na chórze.

12. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy październik. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe – w przyszłą niedzielę o godz. 15.15.

Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca  w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 7 – 23 /nieparzyste/ oraz 6 – 36 i 54 – 82 /parzyste/.

14. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania,  a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

15. Zapisywane są już intencje mszalne na przyszły 2024 rok. Jeszcze przez tydzień będzie można zapisywać tylko Msze św. za żywych, jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe, śluby oraz pierwsze rocznice śmierci. Intencje mszalne za zmarłych przyjmowane będą od wtorku 3 października.

Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy św. Sprawy można również załatwiać telefonicznie.

16. Sołtys Sołectwa Mszana zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 18.00 w sali Ośrodka Kultury w Mszanie.

Głównym tematem Zebrania będzie podział funduszu sołeckiego na 2024 rok. W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 40 mieszkańców uprawnionych do głosowania, Zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 18.10.

Szczegóły na stronie internetowej Gminy i na plakatach.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • naklejka – Ogólnopolskiej Pierwszej Soboty
  • 3 powody, dla których warto podjąć Pierwsze Soboty dla Dzieci
  • o cudach w szpitalu, rozmowach z babcią i telefonie z Watykanu opowiada  Dorota

Polecam: wrześniowy Wiesiadnik

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień 

Loading