XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2021 r.

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła. W sprawach Bożych sekretem pierwszeństwa jest miejsce ostatnie, postawa służby dla braci. Najlepszym przykładem jest sam Jezus Chrystus, o którym powiedziano, że w Nazarecie zajął ostatnie miejsce. Nikt z ludzi nie może Go w tym wyprzedzić. Dać się zepchnąć na ostatnie miejsce, to obraz pewnej nieporadności życiowej, ale zajmowanie ostatniego miejsca z całą świadomością naśladowania Jezusa, to wielka wygrana naszego życia. Pierwszeństwo w służbie obowiązuje uczniów Chrystusowych: „Oto Ja jestem pośród was, jak ten, kto służy”.

Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu – módlmy się za tych, którzy tworzą współczesne media, aby rzetelnie wykonywali swoje zadania i również za nas, byśmy odpowiedzialnie z nich korzystali. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszelkie złożone ofiary i przelewy na konto parafialne serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam naszą młodzież. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30

4. Spotkania dzieci, które mają przystąpić do Wczesnej Komunii św. są w poniedziałki o godz. 16.15 w salkach parafialnych

5. Spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 18.00 – w kościele.

6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego Caritas będzie w środę po Mszy św. na probostwie.

7. Msza św. w int. Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w III kwartale będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej zbiórka ministrantów i chętnych chłopców, którzy chcieliby ministrantami zostać.

9. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 15.30, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych.

10. Domowy Kościół – Oaza Rodzin zaprasza chętne małżeństwa i rodziny do włączenia się do naszego Kręgu. Najbliższe spotkanie będzie w przyszłą niedzielę 26.09. o godz. 17.00 w salkach parafialnych

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 57 – 121 /nieparzyste/. Dziękuję również za posadzenie nowych 6 drzew przy parkingu, a także za dary stołu.

12. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

13. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 9.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

14. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od godz. 16.00 – 18.00. Dziękuję Paniom, które na zasadzie wolontariatu opiekują się naszą Świetlicą.

15. Spotkanie Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w czwartek 30.09. o godz. 18.15 na probostwie.

16. Urząd Gminy Mszana przypomina, iż w miesiącu wrześniu i październiku trwa zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu RTV – AGD. Odbiór odpadów będzie bezpośrednio z nieruchomości wg obowiązującego harmonogramu, który mieszkańcy otrzymali na początku roku, a który jest dostępny również w Urzędzie Gminy oraz stronie internetowej Urzędu.

17. W dzisiejszą niedzielę 19.09. GOKiR Mszana organizuje w godzinach od 16.00 – 21.00 przy scenie w Połomi Eksplozję Kolorów. W programie wyrzut kolorów, koncerty i animacje dla dzieci. Będzie też możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19, a także dokonania obowiązkowego Narodowego Spisu Powszechnego w godzinach od 16.00 do 19.00.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette

• świadectwo więzionego wiele lat przez komunistów kard. Van Thuana

„Gość Extra” w cenie 10 zł,:

Wydanie pamiątkowe z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej

Polecam: wrześniowy „Wiesiadnik” i „Mały Gość Niedzielny”

 

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami!

Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading