XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022 r.

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła. „Jeden jest Bóg, jeden jest Pośrednik między Bogiem i ludźmi, Człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich”. Gdy sprawujemy Eucharystię, On właśnie, jedyny Pośrednik, modli się za nami i przedstawia Ojcu nasze prośby.

Eucharystia – pamiątka Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana – jest szczytem naszej modlitwy, jest doskonałym aktem uwielbienia składanego Bożemu Majestatowi.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu – módlmy się za tych, którzy tworzą współczesne media, aby rzetelnie wykonywali swoje zadania i również za nas, byśmy odpowiedzialnie z nich korzystali. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30.

4. Spotkanie Członków nowo wybranej Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek 22.09. o godz. 18.30 na probostwie.

5. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych.

6. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej zbiórka ministrantów i chętnych chłopców, którzy chcieliby ministrantami zostać.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 73 – 103 /nieparzyste/ oraz ul. Spacerowej.

Pragnę jeszcze raz podziękować za dary przyniesione przed tygodniem w związku z Mszą św. dożynkową.

8. Od jutra, poniedziałku, zapisywane będą intencje mszalne na przyszły 2023 rok. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie można zapisywać tylko Msze św. za żywych, jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe, śluby oraz pierwsze rocznice śmierci. Intencje mszalne za zmarłych przyjmowane będą od wtorku 4 października. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy św. Sprawy można również załatwiać telefonicznie.

9. Kolejny już raz będzie przeprowadzona akcja zbierania elektrośmieci. W ten sposób będziemy mogli wspomóc Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków, którzy pozostali na Wschodzie. Zużyte sprzęty będzie można przynieść w najbliższą środę 21.09. w godz. od 8.00 – 14.00 na plac przy probostwie obok garaży.

10. GOKiR Mszana zaprasza seniorów na spotkanie informacyjne z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), które odbędzie się w środę 21 września o godz. 10.00 w Ośrodku Kultury w Mszanie. Temat główny to: dodatki finansowe dla seniorów, zmiany w przepisach i 14 emerytura

11. Sołtys Sołectwa Mszana zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w czwartek, 29.09. o godz. 16.00 w sali Ośrodka Kultury w Mszanie. Głównym tematem Zebrania będzie podział funduszu sołeckiego na 2023 rok. W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 40 mieszkańców uprawnionych do głosowania, Zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 16.10. Szczegóły na stronie internetowej Gminy i na plakatach.

12. W dzisiejsza niedzielę w Krostoszowicach na terenie Klubu Sportowego INTER odbędzie się festyn, z którego dochód zostanie przekazany na chorego na SMA Mikołaja z Wodzisławia Śląskiego. Początek o godz. 14.00, a główną gwiazdą wydarzenia będzie zespół BACIARY.

13. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Notre-Dame płonie”. Wyświetlany będzie on: 18.09. o godz. 17.00; 20.09. o godz. 18.00; 21.09. o godz. 15.00 oraz 22.09. o godz. 18.00

14. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • kolejna płyta z Biblią Audio – księgi Starego Testamentu – Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela

Polecam: wrześniowy „Wiesiadnik” oraz „Mały Gość Niedzielny”

 

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!

Loading